Darmowy update do win 10 do 30 lipca - co potem?

Cześć, 

orientujecie się może, jak będzie wyglądać sytuacja z win10 po zakończeniu darmowej aktualizacji? Mam aktywowaną 10tkę już od początku, ostatnio na nowo stawiałam win7, który bezproblemowo zaktualizował się do 10tki. Czy po 30 lipca aktualizacja nie będzie już możliwa? Czy chodzi tylko o to, żeby do 30 lipca aktywować na swoim win7/8 upgrade, a potem niezależnie od tego kiedy będę instalować win, to o ile jest już “na liście tych co mają dostęp do upgradu” (nie wiem, jak to lepiej opisać), to aktualizacja i tak będzie darmowa?

Rozwiewając twoje wątpliwości. Jeśli aktualizacja z poprzedniej wersji systemu czyli z 8.1/8/7 do 10 została zrobiona w tym okresie darmowym, do twojego komputera jest przypisany identyfikator czy jakiś klucz. Oni to mają na serwerach. Jeśli chcesz zrobić format w czasie trwania tego darmowego okresu aktualizacji albo po tym czasie to aktualizując system oni mają na serwerach klucz. Czyli aktualizujesz po darmowym okresie a serwer sobie myśli “Aha, on już kiedyś aktualizował swój komputer to pozwalam mu zaktualizować za darmo”.

Fajnie gdyby tak było, nie ukrywam że win 10 przypada mi lepiej do gustu niż 8.1 czy też 7 :slight_smile: o zwykłej 8 już nie wspomnę :).

Ale czy tak na pewno będzie. Wiele komputerów posiada już preinstalowany system win 8.1 więc czy oni nie będą chcieli zgarnąć trochę więcej $

IMO to taka propaganda by zmusić jak największą ilość ludzi do instalacji :wink:

To nie jest gdybanie. To jest pewnik. Gdzieś na stronie MS była taka informacja nawet. 

 

Tu jest wszystko opisane:
http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-10/activation-in-windows-10
http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-10/why-activate-windows-10
http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/install-upgrade-activate-help#install-upgrade-activate-help=windows-10&v1h=winrttab1&v2h=win8tab1&v3h=win7tab1&v4h=winvistatab1

Super, dzięki bardzo za odpowiedzi