Darowizna -czy ten system będzie legalny (Win XP HOME)?

Witam,

Otrzymałem w ramach darowizny od kolegi z Anglii laptop HP z oryginalnym systemem WIndows XP Home SP2 na partycji Recovery.

W momencie gdy go otrzymałem wgrany był już system Windows, ale przy włączeniu komputera pojawia się informacja o BIOS, procesorze Intel i… imię i nazwisko tego kolegi.

Czy po sformatowaniu dysku i uruchomieniu systemu z tej partycji HP Recovery będę legalnym użytkownikiem tego komputera i systemu Windows XP?

Nie otrzymałem wraz z tym komputerem żadnych paragonów zakupu laptopa wraz z systemem (osoba prywatna), ani płyt instalacyjnych (ponoć nie otrzymał takich, nie wiem, może zgubił, laptop ma 4 lata).

Proszę o odpowiedź.

HK

Jeśli lapek ma naklejkę xp home a ty masz tego lapka to system też jest twój. Nawet wersja OEM pozwala na od sprzedaż systemu z całym komputerem. Imie nazwisko było w biosie ? Pierwszy raz się z takim czymś spotykam ;]

Dzięki za informację!

Nalepka jest na stałe przyklejona pod spodem komputera.

Nie, nazwisko widnieje nad ikonką HP zaraz po tym jak się pojawia informacja o wejściu do BIOS :wink:

Po formacie raczej imię będzie dalej ze względu na zapis na partycji recovery ;]

Spróbuj czegoś takiego:

MENU START>>CONTROL PANEL >>USER ACCOUNTS >>CHANGE AN ACCOUNT >>CHANGE MY NAME

Dzięki drobok.

Ale mnie chodziło i Imię i nazwisko wprintowane jakby w kodzie ASCII zaraz po włączeniu komputera (dosłownie 5 sekund od przyciśnięcia POWER ON), a nie systemu już.

W Kontach WIndowsa już zmieniłem.

Daj zdjęcie bo coś nie umiem sobie tego wyobrazić ;]

Zasłoń imię i nazwisko jakimś rzucającym się w oczy kolorem. Wiesz w ogóle co to ascii ? :stuck_out_tongue:

Heh, no napisane jest czcionką taką jak byłą w DOSIE.

:slight_smile:

Imię i nazwisko pojawiające się przy ekranie BIOS można w tymże BIOS-ie zmienić - szukaj pod hasłem “asset tag” albo “ownership tag”.

Dzięki za informację, sprawdzę to po restarcie komputera.

Dodane 27.11.2010 (So) 10:23

Udało się, jest taka opcja w BIOS.

Nazywa się System IDs.

Tak, ponieważ licencja OEM przypisana jest na stałe do sprzętu komputerowego, a nie do użytkownika komputera. Jeśli kolega sprzedaje Ci komputer, to zgodnie z licencją nie może sobie jej zachować, może najwyżej sprzedać komputer bez systemu ale jeśli masz naklejkę, to system możesz zainstalować w tej samej wersji we własnym zakresie, a skoro jest na partycji recovery, to problemu tym bardziej żadnego nie ma.

Pozdrawiam!

Dziękuję Roobal za doprecyzowanie!

Teraz jestem pewny legalności systemu!