Dasan konfiguracja

Witam Serdecznie. Potrzebuję pomocy gdyż, ostatnio zmieniłem internet na światłowód podbisując umowę na 3 lata;/ Od czasu do czasu odpalam wiresharka i zauważyłem że ktoś z kawiarenki w Uk siedzi mi na kablu, próbując zalogować się do routera dasan hasło fabryczne zostało zmienione, zatem udałem się do dostawcy i ku mojemy zdziwieniu, powiedzieli mi że nie dają hasła do routera, bo mogę coś zrobić, mało tego hasło do wi-fi i wszelkie konfuguracje mam wysłać smsem a oni zmienią co chce, czy nie wydaje się to wam dziwne? Czy nie jest to nie zgodne z prawem? To jest jakiś absurd. 

Tak więc pytanie czy znacie jakieś sposoby złamania hasła do własnego routera dasan ? 

Jeżeli w umowie masz zapis, że nie masz “praw” do urządzenia i nie możesz dokonywać zmian w konfiguracji, to nie znam przepisu prawnego, który ich do tego zmusi. Jeśli nie chcesz się z nimi kopać, a boisz się o bezpieczeństwo, to tak jak wspomniałeś, postaw za ich urządzeniem swój router na nim sobie wszystko porób (wifi itd) i masz ich z głowy. Wysyłanie swojego hasła do sieci wifi poprzez sms, aby ktoś to ustawił, wydaje się być podejrzane.

[Przemek]