Data aktywacji klucza

Witam. Orientuje się ktoś czy jest możliwość sprawdzenia kiedy był na komputerze aktywowany Windows? Albo data jego instalacji?

Wiersz polecenia - wpisz “systeminfo”.

No właśnie próbowałem i wyskakuje czarne okno, chwile coś ładuje i znika.

[Windows]+R wpisujesz cmd i następnie wpisujesz systeminfo

Cześć, 

systeminfo |find “Install Date” to chyba działa w angielskim systemie bo u mnie jakoś to nie działa zamiast “Install Date” powinno być “Data” czyli tak:

systeminfo |find “Data”

cmd i powershell są w języku angielskim - komenda - systeminfo |find “Install Date” - zwraca w polskiej edycji Windowsa prawidłowe dane o dacie instalacji.

Data instalacji nie musi oznaczać daty aktywacji (może być ze 30 dni różnicy od daty aktywacji). Możesz dodatkowo (poza odczytaniem systeminfo) zobaczyć datę pliku wpa.bak (C:\Windows\System32)

Witaj.Programik o nazwie Speccy , o ile pamiętam ma wszystkie dane o Windows.

Problem w tym, że jak otwieram to systeminfo to pokazuje się czarne okno i jest napisane “Trwa ładowanie informacji o poprawce…” i tak pare sekund i potem się wyłącza.

 

Jak otwierasz ten program? Jak pisano, najpierw włącz linię komend (cmd) i wtedy wpisz systeminfo

Chyba mnie to przerasta :frowning: Wpisuję to wszystko w konsole, ale nie wyskakują mi żadne informacje. Tzn. jak wpisuje systeminfo to są informacje,ale nie te co potrzebuje, a jak wpisuje z |find… to nic sie nie otwiera.

Zrób zrzut ekranu jak to robisz i jaki masz błąd, zrzut ekrantu wrzuć np. na http://postimage.org/ i daj linka.

Program Speccy pomógł. Dzięki wszystkim za pomoc. :slight_smile:

Temat do zamknięcia.