Data nagrania płyty! ważne

Witam, mam poważny problem, potrzebuje znaleźć dokładną datę nagrania płyty DVD. Przeglądałem wiele już wątków na ten temat już od tygodnia. Ściągnęłem i wypróbowałem masę programów, jednak prawie każdy z nich działa w ten sam sposób tzn. datę modyfikacji traktuje jak datę nagrania <co nie do końca jest prawdą jak sam sprawdziłem na jednym nośniku którego jestem pewien daty nagrania, a w programach pokazuje datę modyfikacji>. Jest to dla mnie mega ważne. POMÓŻCIE PROSZĘ!

Ps: jestem nowy na tym forum i nie wiem czy w dobrym dziale umieściłem mój post. Z góry przepraszam.

https://www.dobreprogramy.pl/Nero-DiscSpeed,Program,Windows,12386.html

Sprawdzałem tym programem, jednak podobnie jak inne pokazuje date modyfikacji traktuje jako date nagrania.

Data modyfikacji powinna się pokrywać z datą nagrania, chyba że w momencie nagrania była błędna data w systemie.
Przykład z mojej płyty z backupem:

ExifTool Version Number : 9.74
File Name : xxx
Directory : .
File Size : 629 MB
File Modification Date/Time : 2014:12:31 11:49:08+01:00
File Access Date/Time : 2014:12:31 11:48:28+01:00
File Inode Change Date/Time : 2014:12:31 11:49:08+01:00
File Permissions : r–r--r–

A jakim programem to sprawdzałeś? Hm… kurcze ja nagrywałem płytę nagrywarką systemową no i właśnie data modyfikacji, która widnieje w folderach nie pokrywa się z datą nagrania. Z góry dziękuję za pomoc

Ja sprawdzałem exiftool’em pod Linuksem, ale klikając we właściwości pliku powinieneś zobaczyć podobny efekt. Dziwne, że te daty u ciebie nie pokrywają się z datą nagrania…

No właśnie nie pokrywają się … Masakra a bardzo potrzebuję się dowiedzieć jaka była faktyczna data nagrania jednej płyty.

W pakiecie Nero (nawet w wersji Essential i w starych wersjach) jest takie narzędzie o nazwie “Nero InfoTool”. Skanuje ono napęd i płytę włożoną do środka, więc płytę trzeba włożyć przed jego uruchomieniem. Na 2. zakładce o nazwie Dysk (z ikoną płyty CD/DVD), a samym dole jest pozycja Data i ona pokazuje kiedy płyta została nagrana.

PS: Data nagrania płyty nie będzie się pokrywać z datą modyfikacji folderów jeśli np. nagrywany był obraz ISO.