Data publikacji wpisu i strona główna DP

Sprawa wygląda tak… pisze sobie wpis na DB, zapisuję jako wersje tymczasową. Wpis, aby był porządnie wykonany potrzebuje czasami dojrzeć i dziennie coś jest dodawane, zmieniane więc znów zapisuję.
Napisałem, podoba mi się, publikuję i… data publikacji jest datą rozpoczęcia pisania wpisu co jest głupotą.

Dodatkowo, powoduje to, że jeśli wejdzie na stronę główną to nie będzie widoczny… bo na stronie głównej są wpisy z max 4 dniowe, a załóżmy, że ten mój zacząłem pisać tydzień temu.

To tak ma być, czy edytor bloga jest dla jaj i użytkownik ma sobie robić na kompie wpis, po to by później wszystko skopiować, wkleić w edytor, poprawiać, dodawać zdjęcia… wolałbym wszystko robić na DB bezpośrednio, a nie kombinować.

@Docent @tomekb - oznaczam Was bo chyba wiecie na ten temat najwięcej ?

W zasadzie to niemożliwe, data jest blokowana dopiero w momencie pierwszej publikacji wpisu i to ta właśnie data jest tą wg której ustala się kolejność na liście.

Nie zrozumiałem, tu nie chodzi o publikację. Tu chodzi o wpis tymczasowy który zaczęty jest załóżmy 10 stycznia, opublikowany 17 styczna.

Teraz patrzę na wpisach testowych, że nie jest tak jak pisałem wyżej… a to znaczy, ze na stronie głównej wpisy są czasami dziwnie poukładane.

Jak będę miał screeny o co mi chodzi to dam znać. Wpis np: https://www.dobreprogramy.pl/DewX/Najszybsza-przegladarka-na-system-Android-wielki-test-przegladarek-mobilnych.-Czesc-2,87361.html nie był widoczny na stronie głównej mimo tego, że na dostał oznaczenie opublikowania na stronie głównej. dlatego myślałem, że rozpoczęcie wpisu ma znaczenie a nie data opublikowania.

Sprawdzę to jeszcze.

EDIT
Nie czepiam się, nie mam do nikogo pretensji. Po prostu coś mi się nie zgadza i piszę to, może ktoś zauważyłem podobną anomalię.