Data tworzenia kopii zapasowej

Chciałbym zrobić kopię zapasową systemu, mam na myśli Vistę. Wiem jak to zrobić, tzn. może nie do końca, bo nurtuje mnie pytanie, gdzie albo jak wpisać tam datę, by tak kopia była właśnie od tego momentu. Może troszkę dziwnie i niezrozumiale to napisałem, więc napiszę jeszcze prościej. Mam laptopa Acer, kupiłem go 3 miesiące temu do tej pory nie zrobiłem jeszcze kopii zapasowej systemu, a teraz mam na kompie już zapewne trochę ‘‘syfu’’, jakiś niepotrzebnych rzeczy itp. Chciałbym by ta kopia była, taka, jaka jest pierwotnie, inaczej mówiąc taka jak w dzień kupna laptopa. Pozdrawiam

Kopię zapasową robi się najlepiej tuż po zrobieniu systemu i po wgraniu antywira i potrzebnych programów.Jeżeli chcesz wrócić do ustawień z przed ‘‘zasyfienia’’ systemu,to Przywracanie systemu.Możesz jeszcze oczyścić system programami Odkurzacz i CCleaner i zrobić kopię zapasową.Zanim zrobisz kopię,przeskanuj dysk antywirem,spy-botem(lub innym antyspyware )i zdefragmentuj dysk.

Hm… jednak nadal nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie. Nie ma możliwości zrobienia inaczej tego?? Pisząc ‘‘syf’’ nie mam na myśli żadnych wirusów! !!

Więc użyj Recovery Partition lub Recovery Disk a będziesz miał system jak nówkę ze sklepu.

Ale co użyć jak to użyć ?? Nic nie napisałeś Napisz jaśniej …

Producenci Laptopów nie dają do nich płytki z systemem Windows, pomimo tego że płacisz za system. (Czas aby UE się za to wzięła, nie za IE w Windows!!) W zamian niektórzy producenci dodają płytkę “recovery disk”(Windows system recovery, Vista recovery disk). Jeszcze inni tworzą ukrytą partycję z której to sam musisz sobie taki dysk utworzyć. (to jest dopiero przegięcie! A kasę za winde zwijają !!

Jak tego użyć dowiesz się z tego forum.

Osobiście nie jestem zwolennikiem korzystania z “recovery”. W większości przypadków ludzie tracą większość, jeśli nie wszystkie swoje dane.

Na dodatek system zaśmiecony jest wq… trialami i całą masą innych śmieci o wątpliwej przydatności.

Kolego dzięki za pomoc, ale nadal odbiegasz od tematu:), no właśnie szukam jak zrobić to ‘‘recovery’’ i bezskutecznie mi to idzie :frowning:

Czyżby?

Napisałem wyraźnie iż każdy producent laptopów ma inne rozwiązanie.

A czy Ty napisałeś jakiego lapka posiadasz? Ja do wróżki nie pójdę z tego powodu.

Poza tym naprowadziłem cię na to co musisz zrobić i nie zamierzam pisać instrukcji do twojego sprzętu, gdyż już to producent zrobił.

Do wrózki nie musisz isc, tylko otworz oczy !!