Data ważności pasty

Witam! Posiadam pastę Arctic Silver 5 sprzed około dwóch lat. Albo nawet ponad. W każdym razie była dopiero używana dwa razy. I mam pytanie - jak sprawdzić jej ważność? Po wyciśnięciu na kartkę ciągnie się za tubką troszkę, a to co wycisnę jest leciutko wodniste (odbija trochę światło) i bardzo delikatnie się rozlewa. Nie jest rozwarstwiona (jakkolwiek mam to rozumieć, ale nie widać żadnych porów i tym podobnych bajerów) Można takiej użyć?

PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ!

Jeśli nie jest sucha to na twoim miejscu bym jej użył. Nie rozumiem do końca “bardzo delikatnie się rozlewa” - pasty raczej się nie rozlewają, dopiero po dociśnięciu :slight_smile:

Hm, no może się nie rozlewa, ale ciągnie się za tubką to trochę utrudnia. Ale sucha nie jest - to super-pewne.

Moja tuba AC5 jest pewnie z 2 razy starsza od Twojej, cały czas w użyciu. Osadzanie się gęstszych frakcji pasty na dole (przez co góra staje się bardziej “wodnista”) to w niej normalka. Z tego co pamiętam producent zaleca ponowne zmieszanie przed użyciem, można też dodatkowo co pewien czas zmieniać pozycję pojemnika podczas przechowywania. Szczegóły znajdziesz na stronce http://www.arcticsilver.com/as5.htm .