Daty plików z Internetu

Dlaczego daty plików ściąganych z Internetu poprzez np. firefox-a mają daty z chwili ściągania a nie takle jakie mają na serwerze ? Czy można tak ściągać pliki przeglądarką internetową aby te daty nie były zmieniane ? Podobny problem mam z kopiowaniem plików-zdjęć z aparatu fotograficznego ? Co powoduje zmianę tych dat, system operacyjny, przeglądarka internetowa ? Jest to przecież fałszowanie dokumentów, bo data utworzenia to data gdy ktoś wytworzył ten dokument a nie data gdy ja zapisuję go na dysku !!

Sam sobie odpowiedziałeś. Ty NIE ściągasz oryginalnych plików tylko tworzysz ich kopię, i właśnie dlatego mają one datę ich utworzenia na dysku twardym.

Ad. Tabcin .

Niczego sobie nie odpowiedziałem. We właściwościach pliku są; data utworzenia, modyfikacji, ostatniego używania, nie ma daty utworzenia kopii pliku. Plik ten jest własnością tego kto go kiedyś utworzył w konkretnej dacie. Jeśli mam pliki na dysku i kopiuję je z partycji na partycję , z napędu DVD,CD, USB itp. to te daty nie zmieniają się , zmieniają się przy katalogach.

Nawiasem mówiąc są programy które ściągają pliki z internetu z ich oryginalnymi datami . Więc to nie jest odpowiedź na moje pytanie .

Dzięki Tm-k za podpowiedź, ale jak sam zauważyłeś mnie chodzi o coś innego. W sieci można znaleźć właśnie narzędzia do zmiany dat plików, ale mnie chodzi o to by mieć początkowe daty tworzenia plików. Kiedyś jak dostawało się uaktualnienia plików o tych samych nazwach na dyskietkach itp. można było w prosty i szybki sposób określić który jest najnowszą wersją właśnie po jego dacie .