DaVinci Resolve się wykrzacza

Siema mam problem z Davinci resole chce go włączyć i pochodzi z 1-2 min i się wykrzacza nie wiem z czym to jest związane OC i UV CPU nie robiłem tylko UV karty ale i na domyślnych ustawieniach karty też nie działa
Jak jakieś screeny są potrzebne piszecie
Dzięki za odpowiedzi

resole

resole

Resole to może być podróbka, upewnij się że pobierasz ze storny producenta i instalator nie jest podmieniany w locie przez jakiś MITM.

Z tej strony pobierałem

DaVinci Resolve Download | Blackmagic Design

Wyśle link do filmu jak wywala ten program
Tu macie link i takie rzeczy się dzieją i ten folder z którego biorę plik to przez jakiś czas nie chce się zamknąć https://youtu.be/GjaIF0_Zgo0?si=ymvLI_M-wMblTVjh

To najnowsza wersja 19, wyszła kilka dni temu i może mieć bugi. Spróbuj ze starszą wersją 18.x.

Warto zapytać na forum producenta postępując zgodnie z instrukcją:

… Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi, korzystając z tych zasobów lub na forum, utwórz nowy post, pytając naszą społeczność ekspertów tutaj! W swoim poście jasno określ swoje kroki i obserwacje oraz dołącz co najmniej następujące szczegóły:

  • Archiwum dziennika diagnostycznego (from the Help menu, or using the Capture logs tool - see the Logs section)
  • Marka, rok i model komputera.
  • Szczegółowa wersja systemu operacyjnego
  • Szczegółowa wersja DaVinci Resolve (z menu O DaVinci Resolve)

https://forum.blackmagicdesign.com/viewtopic.php?f=21&t=90190

Ale to 18.6

Darmowa wersja nie ma wielu kodeków - tylko te najbardziej popularne (MP3 może nie być). Sprawdź to używając filmu MP4 z dźwiękiem AAC. Oczywiście sprzęt, na którym pracujesz spełnia minimalne wymagania programu?

1 polubienie

A jak zobaczyć to z dźwiękiem AAC
Specyfikacja mojego kompa:
GPU RX 6600
CPU R5 3600
2*8gb 3200 MHz

1 polubienie

No może i to przez mój procesor ale to nie było by odczuwalne przy renderowaniu a nie przy włączeniu programu

Raczej CPU Ryzen 5 nie będzie powodem wywalania się Davinci. Ewentualnie powodem wolniejszego działania niektórych funkcji.

Zwyczajnie producent rekomenduje mocne procesory, bo to wymagający program ewentualnie żeby jakieś studio nie kupiło słabszych maszyn i potem nie miało pretensji, że niektóre funkcje za wolno działają.

Davinci Resolve ma długą historię wywalania się, takich tematów znajdziesz sporo Blackmagic Forum • View topic - Davinci Resolve crashes constantly (18.x+) przygotuj log zgodnie z instrukcją i zapytaj na forum blackmagic.

Sam doszedłem do takiego momentu, że program mi się włączał i od razu zawieszał na ekranie wyboru projektu. Jedyne co pomogło to usunięcie wszelkich danych lokalnych, reinstalacja i start z czystym profilem. Może dało się łatwiej ale nie miałem czasu szukać.

Otwórz dowolny (byle krótki) film MP4 z dowolnym dźwiękiem.

Na pisałem wiadomość tylko nie wiem czy wysłałem bo jakoś nie pokazuje się żeby była wysłana

A w której kategori umieść zapytanie? Bo nie wiem która jest odpowiedzialna pierw umieściłem w dobry start czy jakoś tak w tej pierwszej

Może jako nowy użytkownik, Twoje konto musi być potwierdzone przez administratora i/albo musisz kliknąć w jakiś link w mailu? Jeżeli post się nie pojawił od razu, to pewnie było gdzieś napisane że należy poczekać na akceptację. Nie pamiętam, dawno korzystałem z ich forum.

Za bardzo nie ma wyboru, widzę że tematy związane z problemami z programem są w Board index » General » DaVinci Resolve: Blackmagic Forum • View forum - DaVinci Resolve

1 polubienie

Dzięki to zaczekam do jutra jak się nie pokaże to napisze jeszcze raz

Mam trochę inne pytanie dotyczące innego programu do montażu czyli hitfilm ten program nie wykrzacza się jak Davinci ale jak wrzucę na timeline jakiś film to jest on niebieski i muszę go dwarazy renderować dzięki za odpowiedź

Nie lepiej zainwestować w płatny i bardziej popularny soft?

Movavi Video Editor

Adobe premiere

Corel też nie ma softu do obróbki video?

Davinci płatny