Dbanie o akumulator Ni-HM

Hej,

Mam do was pytanie :wink:

Kupiłem sobie na allegro elektryczną szczoteczkę do zębów. W poprzedniej zaczął padać akumulator, ale uważam że staż 11 lat to bardzo dobry wynik. Nową też chce mieć jak najdłużej jest w niej akumulator Ni-HM i szczoteczka po 12h ładowania (tak było napisane w instrukcji) wystarcza na 8-9 dni…

Jak dbać o akumulator? aby żył jak najdłużej? Czy może on cały czas stać na ładowarce? czy lepiej ładować tylko wtedy kiedy akumulator się wyładowuje?

Lepiej ładować jak się już prawie rozładuje. Jak będzie cały czas na ładowarce będzie przechodził cały czas dużą ilość cykli częściowego ładowania (ew. cały czas będzie pod napięciem co wyjdzie mu jeszcze gorzej).

A akumulator przypadkiem nie jest wymienny? zapewne to jest zwykłe AA.

dzięki za odp :wink:

W starej szczotce akumulator był do wymienienia ale to już przeszłość bo się jej już pozbyłem :confused:

Przy kilku pierwszych ładowaniach rozładuj do zera i naładuj do 100%.

Tak naprawdę to formowanie ogniw w nowych typach akumulatorów (Li-Ion, Ni-MH) nic nie daje. W bardziej zaawansowanych urządzeniach (komórki, laptopy) przyspiesza to proces kalibracji elektroniki zarządzającej akumulatorem, stąd może się wydawać że to coś daje. Formowanie miało sens bodajże kwasowo-ołowiowych akumulatorach.

W Ni-MH ponoć też.