Dbanie o zabezpieczenie i czystość systemu

Witam serdecznie,

Ad. 1 Ja od zawsze tylko korzystam z CCleanera od czasów jeszcze Win XP/Vista/7/8/8.1 i nigdy mnie nie zawiódł jeszcze.

 

Ad. 2 Nie, nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ spadnie wydajność oraz stabilna praca systemu.

 

Ad 3 W jakimś stopniu na pewno tak.

Cześć,

 

  1. Od dawna korzystam z programu CCleaner, który uruchamiam raz na jakiś czas. Nie ma tutaj określonej reguły, że należy go uruchamiać tyle a tyle razy. Jeżeli preferujesz inny program, który jest lepiej dopasowany do twoich potrzeb, korzystaj z niego.
  2. Jeżeli nie chcesz spowolnić systemu, korzystaj z jednego programu AV.
  3. Na temat programów AV jest tyle opinii ilu użytkowników. Jak potrzebujesz dodatkowej ochrony, skorzystaj z promocji.
  4. Ja od dawna polegam tylko na systemowym firewallu, ale ile osób tyle opinii.

ccleaner z ccenhancer jest dobry bez tego rozszeżenia jest słaby. korzystam również z odkurzacz i wise care posiadają różne ciekawe funkcje i usuną to czego nie dał rady ccleaner.

ja używam baidu antivirus bo jest dużo lżejszy niż avast i avg a mniej skutecznym bym go nie nazwał. online armor czyli firewall się przydaje bo ten windowsowy jest nic nie warty i kontrola nad dostepem do internetu aplikacji jest żadna. ale to już zależy od stopnia twojej wiedzy.

 

oczywiscie zawsze znajdą się hejterzy chinskiego softu dla mnie to robią dobry lekki soft.

Zaoszczędisz kilka GB, raczej nie spodziewaj się spektakularnego przyspieszenia działania komputera.

Ja od 4 lat korzystam wyłącznie z systemowego “oczyszczania dysku”.

 

Jeżeli takie połączenie w ogóle zadziała (programy AV mogą się wzajemnie blokować) to IMHO straty wydajności nie są tego warte, nawet sam avast potrafi nieźle zamulić komputer.

 

Systemowy jest ok.

Jeżeli jednak zdecydujesz się na płatny pakiet zabezpieczeń to pewnie dostaniesz też dodatkowego firewalla.

Podsumowując: