DBoot Failure, Insert System Disk An Press Enter

Witam

mam pewien problem … otóż raz na komputerze pokazuje sie “Disk Boot Failure, Insert System Disk An Press Enter” a raz normalnie sie uruchamia …

Od czego to zależy ? Czytałem tematy zawsze pisze że fdd żebym dyskiete wyjął , ale jej nie ma.

Co zrobić? , Paski IDE wymieniałem - to samo .

Format nie wchodzi w gre.

Na Smart w everescie jest w normie albo pozytywnie.

Proszę o pomoc

Sprawdź jeszcze w BIOS-ie, czy dla dysku twardego możesz ustawić “Predelay” i ustaw na ok 4-5 s.

Jeżeli to nie pomoże, to wykonaj skanowanie dysku z zaznaczonymi opcjami "Automatycznie napraw błędy systemu plików"

oraz “Skanuj dysk i próbuj odzyskać uszkodzone sektory”.

Konieczne będzie udzielenie odpowiedzi twierdzącej na pytanie, które wyskoczy oraz ponowne uruchomienie systemu.

Na koniec możesz uruchomić komputer z płyty instalacyjnej wybrać “R” (Naprawa systemu).

Zostaniesz zalogowany do Konsoli odzyskiwania. W Konsoli odzyskiwania wydaj polecenie FIXMBR , potwierdź chęć nadpisania MBR, wpisz EXIT , wyjmij płytę z napędu.

Jeśli to nie pomoże, to znaczy, że “umiera” albo dysk, albo płyta główna, albo jedo i drugie :(.

Spróbuj ustawić odpowiednią kolejność botowania w BIOSie - tak aby HDD był na pierwszym miejscu.

ehh to dziwne

bo raz go bios widzi a raz nie … :confused:

probowalem automatyczne napraw bledy s… i nie pomaga

co robić :frowning:

Jeśli to dysk PATA, to wymień taśmę na nową 80. żyłową.

Dodatkowo w BIOS-ie ustaw HDD Predelay na ok 4-5 s.

znaczy wiesz

on nie zdaza sie rozgrzać … uruchamiaam go po nocy na 1 minute ( i wyskakuje ten blad ) po minucie resetuje go i piknie wszystko śmiga :wink:

a jezeli znowu go od 2h to znowu zaczyna ten blad wyskakiwac