Dc ++ 0.670

mam taki problem. ten program mnie się nie słucha. czy możecie mi coś doradzić jak z niego korzystać? jestem podłączony do huba i nie chce mi niczego wyszukać jak wpisuje obojętnie jaką fraze. możecie pomóc?


dlaczego nikt nie może mi pomóc ? czy o tak wiele prosze ?

Musisz zmienić tryb na passive (jeżeli jestes avtive)

tak mam tryb active. możesz mi powiedzieć jaka jest róznica? i podpowiedz jaki typ połączenia mam wybrac

dzięki :slight_smile:

Jeżeli jesteś w sieci osiedlowej [LAN] to musisz mieć passive, ponieważ active Ci nie będzie działał 8)

Użytkownicy, którzy mają active mogą połączyć się z userami w trybie passywnym i aktywnym. Userzy passive natomiast mogą łączyć się tylko do userów w active.

Więc podsumowując :

Jeśli jestes w sieci osiedlowej musisz mieć tryb PASSYWNY.

Jeśli jestes w sieci niewiem jakiej(masz zew. IP) możesz mieć tryb PASSYWNY lub AKTYWNY.

Dodam jeszcze, że userzy passywni mają zazwyczaj przed nickiem [psv]XXX (gdzie XXX to nick).

Pozdrawiam i myślę że teraz mniejwięcej wiesz na czym polega tryb passywny. :wink:

Co do drugiej części pytania

mógłbym powiedzieć - “jaki chcesz”, jednak uczciwość wymaga podać taki, jaki masz.

Jest to tylko informacja dla innych, czego moga się spodziewać po tobie (tzn. jak dużych transferów).

wybrałem jako typ połączenia w dc++ lan (T1) bo tak kumpel mi podpowiedział. wybacz Magik ale w 95 % nie potrafie zrozumieć twojej wypowiedzi.

p.s dzięki Pcmaniak :D. wreszcie skumałem po co jest tryb pasywny i aktywny.