DC++ automatycznie wyszukiwanie zrodel

Mam pytanie dotyczace opcji automatycznego szukania zrodel w dc++, czy warto to wlaczyc czy nie i jakie sa konsekwencje?

Miałem to włączone - i w ciągu jednej nocy ściągnął mi 50 MB Filelist. Wobec tego, że mam ograniczenie na Neo (7GB), wyłączyłem.

Chociaż w sumie może to być użyteczne, jeśli ten, od którego ciągniesz plik się rozłączy - to dc++ będzie ciągnął od kogoś innego. Po drugie - im więcej Filelist, tym więcej możesz przeglądać list z plikami różnych osób (logiczne :slight_smile: )

Ale moje ograniczenie jest zbyt drakońskie, więc wolę wyłączyć - dopiero 6.09, a ja mam już 2 GB ściągnięte :frowning:

jesli to włączysz to za każdym razem jak będziesz pobierał jakiś plik, to automatycznie zaczną Ci sie pobierać listy plików innych uzytkowników którzy w swoiich zbiorach mają ten sam plik. W konsekwencji będziesz miał “zawalone” całe okienko tam gdzie są pokazane paski postepu pobierania i wysyłania plików i duuużo list plików w folderze FileLists. Tak naprawdę nic Ci to nie daje i lepiej jest ręcznie dodawać nowe źródła. Ja u siebie mam wyłączoną tę opcję.

rozumiem, w takim razie pozostane przy starej metodzie i sam bede szukal sobie zroodla.

myslalem jednak, ze juz w koncu cos z tym zrobili i bedzie mozna darowac sobie ten zmudny mozol, ale widze ze jednak narazie nie … a moze to i lepiej … sam nie wiem. pozdr i dzieki.

Jak to nic niedaje?! Ja mam właczone i jak zostawiam na noc komputer i jakiś gość się rozlączy to niebęde przecież wstawał w środku nocy sprawdzał czy dalej ciągnie tylko automatycznie zacznie pobierać z innego źródła. Jednak jeśłi ktoś ma limity to chyba lepiej aby tego nie miał właczonego.

Pozdrawiam.

Owszem moze i daje, ale “zawalony” listami plików folder FileLists. Lepiej jest źródła dodawać ręcznie. Ja wpisuję w szukajke oreślone słowo i za pomocą polecenia "Pobierz do … " dodaję tylko te źródła które mi pasują (LAN, DSL). Gdy automatycznie szuka nowych źródeł to dodaje również te od których ściaga się wolno. Tym sposobem działam przez ponad rok i nawet jak wylaczam kompa i gosc sie rozlaczy to zostaja te dodane przeze mnie recznie :slight_smile:

Pozdro

ja wlasnie tez tak robilem ja tutaj piszesz i masz faktycznie racje, tyle ze troche mozolne jest pobieranie jesli dany plik maja tylko 3 osoby na krzyz ;/

ps. a tak sie spytam jeszcze, czy ma znaczenie to z iloma hubami jestem polaczony?? np. ja jestem polaczony na raz z 18 hubami, czy to ma jakis wplyw na prace dc++??

jesli macie jakies dobre, przetestowane huby z ktorych szybko sie sciaga, albo macie dostep do jakiejs dobrej listy hubow, to takze by bylo milo jakbyscie dali cos znac.

Na działanie samego programu nie wpływa. Czasem zasady huba są takie że nie możesz być podłączony do więcej niż np. 6 hubów. Jesli przekroczysz tę liczbę to nie wbijesz sie na danego huba.

Co do adresów: ja zawsze siedze na dwóch:

reszta to zalezy. Siedzę na tym na którym jest nteresujący mnie plik.

Co do adresów publicznych hubów to wg. mnie najlepszy jest:

http://www.hublist.org/PublicHubList.xml.bz2

szybkośc jest dobra wtedy jak dany user od którego chcesz pobrać plik jest w tej samej sieci z tobą. :slight_smile:

Lub kiedy w parametrach łącza ma LANT1, LANT3 i DSL

Ale jest niestety dużo takich co mają zaznaczone te opcje a mają w ogóle inne łącze. :roll:

Ja osobiście z tej funkcji nie korzystam, ponieważ gdy korzystam z DC++ zawsze jestem przy komputerze i ręcznie wyszukuje pliki. Ale kiedy nie ma Cię przy komputerze na długo np. 5 godzin to włącz tą opcje. Kiedy user się zrobi niedostępny to znajdzie Ci nowe źródło pliku i zacznie pobierać z niego.