DD 5.1 z kina domowego w kompie

Witam

Niedawno zakupiłem sobie kino domowe Philips. Podłączyłem je do telewizora, i zostało mi wejście na czincze (?). Więc postanowiłem podłączyć do kompa. Niestety mogę tylko słuchać w trybie stereo. Są jakieś programy, żeby móc odtwarzać dźwięk w trybie Dolby? Dodam, że nie mam żadnych sterów wgranych od dźwięku oraz nie mam karty muzycznej.

heh to jakim trafem możesz mieć w ogóle jakikolwiek dźwięk na kompie

Eh no tak.

Muzyczna zintegrowana z płytą główną. Nic pyzatym.

Płyta Główna: Gigabyte GA-K8NSC 939

a próbowałeś przestawić ustawienia w windowsie w panelu sterowania w dźwiękach?tam masz może ustawione na stereo i dlatego masz tylko taki dźwięk

Juz chyba wiem co juest problemem.

Najprawdopodobniej kable. Jak je dociskam to jest dzwięk Dolby. Będzie trzeba wymienić je na inne.

Domyślam się, że podłączyłeś kompa z kinem kabelkiem:

1x mały jack --> 2x chinch

Jest to typowy kabel stereo i żeby na kinie mięć dźwięk 5.1 to kino musi być zaopatrzone w ProLogic II (ewentualnie ProLogic I ale wtedy dwa efektowe-tylne głośniki grają to samo, tzn. nie ma rozdzielenia prawy i lewy kanał). Zadaniem ProLogic’a jest emulacja dźwięku 5.1 z wprowadzonego sygnału stereo.

Sprawdź czy twoje kino domowe, ma w sobie zaimplementowany system ProLogic. Jeśli nie, to nie zamienisz sygnału stereo na 5.1.