DDR 1066 a BIOS widzi 800

Kupiłem pamięci OCZ 2x2GB 1066MHz PLATINUM i do tego mobo Asus P5QL-E i problem jest taki. Bios widzi pamięci tylko 800, jak włączam system to mam 4096 MB Single-Channel 800 - coś takiego.

Płyta niby obsługuje 1066MHz pamięci a widzi tylko 800MHz.

Co poradzicie?

należy w biosie ustawić odpowiednią wartość taktowania pamięci, z opisu wynika iż pamięci wsadziłeś w złe banki (nie działa tryb dual channel).

Włóż pamięci w sloty o jednakowym kolorze wtedy będzie dual, ustaw timingi jakie sugeruje producent i pobaw się dzielnikiem żeby było 1066

Jeśli na płycie masz 4 miejsca na ramy to wkładasz 2 kości tak : 1 i 3 miejsce albo 2 i 4 miejsce wtedy widzą się 2 kości i działają w trybie dual chanell.

Co do tych 800 mhz: jeśli chcesz mieć 1066 to w biosie musisz ustawić manualnie te 1066.Jak to zrobić? ano jest wiele sposobów bardzo prostych jednak jeśli masz wątpliwości poproś kogoś o pomoc aby Ci zmienił.

Słuchajcie. Wyczytałem w instrukcji listę zgodnych pamięci z płytą główną.

Mobo Asus P5QL-E a pamięci OCZ 2x2gb reaper 1066.

Niby ta płyta gł. nie obsługuje pamięci ocza 1066 tylko 800, a w sekcji 1066 są tylko 512 albo 1gb ramy jakieś Kingston. Trochę to dziwne mi się wydaje. Czy to może by przyczyna?

No jak tak piszę w instrukcji to tak jest.