DDr 400 tryb DUAL

Witam wszystkich i mam pytanie:

jeżeli do moich pamięci 2x 256 GooDram 400mhz pracujących w trybie dual dokupię 1 kość 512 400mhz GooDram (ponieważ mam tylko 3 sloty na płycie wolne) to czy te 2 pamięci a mianowicie 2x256 będą pracować w dualu a ta 512 normalnie singiel??

Z góry dzięki za odpowiedzi…

pozdrawiam :slight_smile:

macbaz na Forum używamy polskich znaków w pisowni, proszę poprawić wiadomość używając opcji Zmień

Przeniosłem poza tym temat do stosownego działu

płyta też musi obsługiwać duala,nie tylko kości(3 sloty,pewnie jakaś NF 3, nie obsługują duali,512 - pierwszy slot,później 2x256)

Moja płyta obsługuje tryb dual :

Nazwa płyty głównej ECS N2U400-A

Chodzi mi o to czy jak dołożę 3-cią pamięć 512 mb to czy te dwie 2x256 dalej będą w dualu pracować . Czy obecność 3-ciej nie zakłuci tej pracy w dualu?

Dwie będą w dualu, a trzecia w singlu tak jak napisałeś

nie jestem pewien, kumpel ma też płyte ECS, tylko że ma 4 gniazda, gdy miał 2x256 i chciał dołożyć kość 1gb musiał zrezygnować z jednej kostki 256

rozumiem że na płycie masz 3 sloty z czego dwa są już zajęte, jeżeli dokupisz teraz 1 gb to będziesz musiał pożegnać się z trybem “dual channel”.

nie jestem pewien na 100% ale takie numery to chyba tylko na chipsetach Intela. nie nvidii a już na 100% nie na nForce2 400.

To jak myślicie opłaca sie dokupić 512mb ramu żeby było 1gb w singlu czy lepiej zostawić 2x 256 w dualu?

to.