Ddr pc2100 czy ddr pc3200

Witam

Mam plyte glowna w komputerze ASRock K7S8X v1 (6 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN) ktora obsluguje pamieci ram DDr od pc1600 do pc3200. Obecnie mam jedna kosc pamieci 256 MB (PC2100 DDR SDRAM) firmy MCI Computer, part number MDT256M PC266 CL2. Chce dolozyc troche pamieci i mam tu kilka pytan:

  1. Czy do tej pamieci gdy bede chcial dolaczyc jakas inna pamiec to musi to tez byc pamiec pc2100?

  2. Moge do tej obecnej pamieci dolaczyc np. pamiec DDR pc3200 o pojemnosci 256MB czy tez 512MB?

  3. Lepiej bedzie dolaczyc do tej pamieci taka sama kosc ddr pc2100 czy tez pojedyncza kosc 512MB ale juz nie pc2100 tylko np. pc3200?

  4. jeszcze pytanie z innej beczki: komp po restarcie ( i gdy byl wylaczony to zostawalo odlaczone zrodlo zasilania) zachowuje sie tak, iz trzeba na nowo ustawiac date i godzine w komputerze? czy to wina baterii w biosie a moze cos innego?

pozdrawiam i prosze o fachowe odpowiedzi

1.nie

2.tak, prawdopodobnie trzeba bedzie ustawić w biosie na sztywno cl i taktowanie

  1. lepiej 512/400, z tym że

(źródło)

  1. do wymiany bateria płyty głównej, koszt ~5zł

dzieki wielkie za pomoc.

pozdrawiam

jeśli masz proca AMD to ustaw sobie synchronicznie(taki sam zegar) szynę fsb i taktowanie pamięci ddr.

procesor jest athlon 1,8GHz czy 2,2GHz (nie pamietam dokladnie a kompa nie mam teraz przy sobie). A w jakim przypadku mam ustawic sobie synchronicznie(taki sam zegar) szynę fsb i taktowanie pamięci ddr? w przypadku gdy zostawie obecna pamiec ddr 256MB pc2100 czy gdy doloze inna kosc do tej obecnej czy tez gdy wymienie stara kosc na jakas inna lub tez jakis inny przypadek? i co to znaczy “ustwic synchronicznie”?

synchronicznie oznacza ni mniej ni więcej taką samą częstotliwość pracy procesora i pamięci…