Ddr ram (ilosc Mhz)

witam, mam 2kosci ramu 512ddr 400mhz, mam zamiar je sprzedac i kupic 2x 1GB, tyle ze kiedys ktos mi mowil ze to nic nie da bo moja plyta glowna nie da rady pociagnac tyle bo ma 333mhz, czy cos takiego, po prostu jak wloze ramy 400mhz`owe to i tak beda chodzily jak 333mhz. prawda to ?

i jak moge sprawdzic czy rzeczywiscie ta plyta ma 333mhz ?

jesliby sie okazalo ze to prawda, ze nei pociagnie wiecej niz 333mhz, to lepiej kupic 1gb ramu 400mhz, czy kupic nowa plyte co pociagnie wiecej (jesli tak to poradzcie jaka, w rosadnej cenie, nie zadnego kosiora za 500zl), i pozostac na 1gb 400mhz?

ogolnie to kompa mam:

plyta glowna ch** wie co to za firma, jedyne co na niej jest: P4S5A/DX+

radeon 9600

P4 2.4ghz

2x512 RAM ddrkingstone 400mhz

spodziewam sie odpowiedzi w stylu “WYMIEN PLYTE” bo to pewnie szajs jest, ale zeby nie bylo ze kupie jaks plyte a na niej nie beda mi dzialac te RAMY co mam, lub cos innego.

pewnie ecs, sprawdź everestem.

a na kościach jest kingston e , zawsze sądziłem że kingston.

sprawdź na stronie producenta ile pociągnie, ram polecam Goodram.

rzeczywiscie to ECS, ‘taktowana zegarem 333mhz’.

czyli nie warto chyba kupowac jakis nowych ramow, tylko ja wymienic… moglby ktos polecic jakas ? nie zadna 64bitowa, tylko taka do ktorej bede mogl wlozyc ten sprzet co mam, czyli P4 2.4ghz i radeona 9600.

zeby byly co najmniej 2 gniazda RAM, i zebym mogl do niej wrzucic ich ponad 2gb (co najmniej 400mhz)

Do tej płyty można wstawić 2x1 GB

http://www.motherboard.cz/mb/ecs/P4S5ADX.htm

Nie ma sensu zmieniać płyty, jak już zmieniać to z procem na Athlony.