DDR Ram

Własnie zainstalowalem 2x 512 ddr 400 na dual chanel. Problem jest w tym że gry i programy na win Me nie chcą chodzić więc co zrobic? Jakoś ograniczyć ram czy przejść na single chanel? Płyta glówna obsługuje duala, ram jest geila.

to że obsługuje duala to nie znaczy że strawi 1024mb ram ja tez mam duala ale mam starą płytke i ma maxa moge zapakować 512mb :slight_smile: jak to rozumieć że nie chcą chodzić??? zrobiło się to tak jak załadowałeś te ramy ?? czy przy jednej kości 512mb chodzą normalnie??

Po prostu wyskakują rózne errory, i błędy. Podobno można w Me gdzieś ograniczyć ilość ramu. Tak przy 1 kości wszystko było ok, ale dziś kupiłem nowe ramy.

Po pierwsze czy kupiłeś od razu dwie kości, czy dokupiłes 512 pózniej.

Kosci do duala powinny byc parowane, można kupic takie komplety.

Po drugie czy dobrze obsadziłeś banki pamięci. Zazwyczaj na płycie z dualem

banki są oznaczone dwoma roznymi kolorami i tak je trzeba obsadzać.Pozdrawiam

Tak to 2x 512 4000 geila dual chanel razem. Pamięc dziś kupilem w komputroniku. Powiem że na xp chodzi ok, ale na ME sie programy i gry posypaly. Może nowe sterowniki do plyty główej pomoga. Ale czy Win ME obsluguje dual chanel 1gb?

A jak to płyta. Swoją drogą to WIN ME to badziewie

Płyta to Microstar K7N2 Delta-L nForce2 Ultra400 (MS-6570-020)

Jak ograniczyć w Windows ME z 1 GB ramu do 512 MB. Chodzi o programowe ograniczenie, czy jest jakiś program, lub jakoś w samym windowsie ME. Wiem że można bo kiedyś w Komputer Świat byla taka wskazowka może ktoś wie w jakim nr. Czy ME obsługuje 1 gb ramu? Bo mi gry i programy nie chodzą z powodu 1GB ramu.

hmm, kiedys to robiłem na WIN 98 SE ktory jest bardzo podobny. o ile dobrze pamietam to prawym przyciskiem na moj komputer i potem wlasciwosci i w zakladkach. Najprosciej bylo by wypiac ta kosc lub zmienic system na XP-ka

Gdzie w zakladkach prosze dokladniej.

hmm, juz z 3 miechy sie przesiadłem z wina 98 na XP-ka. czy moglnbys kliknac drugim przyciskiem na moj komputer, kliknac wlasciwosci i zrobioć zrzut ekranu i mi go tutaj wstawic ??

Problem rozwiazalem przypadkiem. Uruchom–>msconfig–>zakladka ogolne–>Zaawansowane—>określ ile pamięci ramu i wpisać. Ja wpisalem 640MB. Bo na wiecej ramu mam spadek wydajności w 3DMarku01, ale ME jest wstanie kilka MB wiecej obsłużyć. Niewiem czemu mam spadek wydajności ale na 640 MB jest tak jak powinno być.