DDR2-800 na DFI Infinity nF Ultra II M2/G

Witam

Wiem ze ten temat czesto sie pojawia, ale Ja nie uzyskalem odpowiedzi.

Niektorzy pisza ze trzeba pobawic sie w ustawieniach biosu i wtedy bede dzialac na 800 .Inni ze dzialaja bez zadnego problemu a inni jeszcze co innego.

Zgupialem juz! !!

Jak to jest naprawde?? Bardzo mi zalezy bo wlasnie zamowilem juz kompa z ta plyta i ramami: OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4

Czy pujdzie mi to bez problemu na 800 czy bede musial cos kombinowac w biosie?

Pomocy!!

Dzieki

Powinno wykryć ci dobrze, ale jak coś będzie nie tak to możesz sobie ustawić.

Po podkręceniu proca bawić trzeba się z dzielnikami pamięci które ustawiają jeszcze ich częstotliwość

Ta płyta ma w specyfikacji że obsługuję najwyżej ramy 667 aczkolwiek w testach widziałem że da się uzyskać 800 i więcej. Jak ? Nie wiem sam mam ten problem… Jak na razie rozwiązałem to ustawiając mnożnik na 10x a FSB na 210. Przy połówkowych mnożnikach zaczyna się cyrk… A o CL4 to już w ogóle zapomnieć chyba można… ;/

ustaw dzielnik ht na 4, i zacznij zwiększać magistralę HTT do uzyskania taktowania pamięci na częstotliwości 800Mhz jest odpowiedni monitor tej częstotliwości w BIOSIE.

w manualu jest opisana konfiguracja pamięci na różnych częstotliwościach (i jak ją uzyskać).

Złączono Posta : 19.09.2007 (Sro) 11:27

bez problemu osiągnąłem CL4 na DFI INFINITY na ddr800.

Ja od tygodnia męczę i nic… Gdzie szukać tego dzielnika HT ? Jak dałem FSB na 225 bo już nie wstał komp… Jak ustawiłem timingi tak jak na opakowaniu to też nie wstał… :frowning:

JarekMk a napięcie dla pamięci to podnosiłeś ?? bo nie które pamięci potrzebują większego napięcia aby pracowały na niższym CL.

A radzili mi kupić tą płytę… zakosiłem najlepsze A-DATY i Kupa … było brać inną płytę główną…

Popsuła ci się?

Poczytajcie najpierw o kręceniu a nie narzekacie

Bo ta płyta jest dla ludzi co się znają a nie dla laików ;]

opcja się nazywa :

CPU’n’NB BUS RATIO SETTING - ustaw na 4 lub 3.

Heh laików… wiesz… laikiem nie jestem.

Wolałbym sprzęt w który wsadzam i chodzi… a nie od razu OC :slight_smile:

A co nie działa?

to trzeba było kupić płytę główną na chipsecie nForce 5xx.

Chciałem ? Radzili tą. - Proste …

a ktoś ci kazał słuchać ?? jak każą byś skoczył w przepaść to też skoczysz ?? płyta którą ci zaproponowali jest b. dobra, po prostu nie posiadasz minimalnej wiedzy potrzebnej by ją skonfigurować. może poproś kolegę bardziej obeznanego od ciebie by ci pomógł osobiście…bo wszystkie elementy, które są potrzebne do skonfigurowania tej płyty zostały już wymienione.

No tak nie dział że mu pokazuje 766 MHz zamiast 800 MHz

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … t=#1259416

Według mnie to jest bardzo dobra płyta do oc a jak jest dobra do oc czyli jest bardzo wytrzymała

Ja zaraz po kupnie swojego sprzętu, najpierw kupiłem proca pamięć i płytę główną, to też mi nie chodziło i nie stwierdziłem że płyta jest do kitu po prostu pamięci goodramy gryzły mi się i zostały wymienione na kingstony i zestaw ruszył i jestem bardzo zadowolony z tej płyty oc na niej świetne i porządna jest sekcja zasilania nie grzeje się po oc 9x311

Złączono Posta : 19.09.2007 (Sro) 17:16

o ile mi się wydaje to to jest normalne przy platformie AMD po prostu takie są dzielniki np. jak miałem 667 pamięci to normalnie bez oc chodziły na 600mhz

Nastawione… ale nadal to samo. Wiesz… ciągłe mam problemy z tą płytą… to jest jeden mały szczegół o który pytam. A to ciągłe resety …

Ale skoro tak ma być… to OK

O to chodzi że … kupiłem to nie po to by od razu kręcić… wczesniej mialem A64 3200 939 … I to bylo krecone… tutaj to kupilem nie z myślą o OC. Wszystko z czasem. Myślałem że będzie ok w standardzie. To że płyta dobra do OC… to wiem. Czytałem kilka recenzji i testów.

nie, tak nie ma być ;]

to dziwne bo ja też mam tą płytę i nie mam żadnych problemów, procek hula na 2,83Ghz ddr pracują z częstotliwością 805Mhz i nic się nie zawiesza.

to nie jest normalne.