Ddr2

mam pamięć DDR2 512MB i chciałbym dokupić jeszcze raz tyle… i teraz nie wiem czy mogę kupić bez strachu 512Mb DDR2 i będą działały bo słyszałem że mogą nie działać… proszę o wyjaśnienie moich wątpliwości

Pamięć powinna działać. Najlepiej kupować taką samą pamięć (częstotliwość, timmingi) i tego samego producenta.

Napisz jaką Masz płytę główną (model), to zobaczymy, czy pamięć może działać w trybie dual channel.

Jaką teraz Masz pamięć (model lub częstotliwość i timmingi) ?

płytę główną mam PT880PRO-A P4 FSB800 a gdzie mam sprawdzić model lub częstotliwość i timingi ramu

Czyli ECS PT880PRO-A, tak?

Dual-channel DDRI & DDR2 memory architecture

2 x 184-pin DDR DIMM or 2 x 240-pin DDR2 DIMM socket support up to 2 GB

Support DDR400/333 DDR SDRAM or DDR2 533/400 DDR2 SDRAM

Czyli możesz używać maksymalnie 2GB ramu, dodatkowo pamięć może pracować w trybie dual channel.

Pamięci mogą pracować przy częstotliwości 533 lub 400MHz.

Jaką Masz pamięć, możesz sprawdzić w programie CPU-Z (zakładka memory)

Aby mieć pewność, że pamięci ruszą w trybie dual channel, dobrze byłoby dołożyć identyczną pamięć (tego samego producenta).

CkYino ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Najlepiej tego samego producenta bo tak jest bezpiecznie. I jakiej masz firmy te pamięci bo mozę nie opłaca się inwestowac w nią.

Dlaczego ma się nie opłacać inwestować? Widzisz jakąś różnicę pomiędzy dajmy na to Kingston ValuRAM a Kingston HyperX? Każda pamięć czy to Kingston, Seitec, Twinmos AData czy Mushkin ustawiona na daną częstotliwość i dane timingi będzie działała tak samo! Lepsze, droższe pamięci z wyższej półki warto kupować gdy mamy zamiar podkręcać nas sprzęt. Tylko wtedy będziemy mogli dostrzec różnice.

Z ogromnym prawdopodobieństwem stwierdzę, że każda kość 512MB DDR2 będzie Ci działać. Ja mam u siebie:

256MB Twinmos DDR400 CL 2.5

256MB Seitec DDR400 CL 2.5

512MB Goodram DDR400 CL 3.0

wszystkie działają razem i to nawet w Dual Channel.

Ale ty masz pewnie inną płytę główną.

Owszem jak widać w podpisie mam inną płytę, ale to bez znaczenia. Nigdy nie możemy być pewni czy dwie bądź nawet trzy pamięci będą ze sobą działały (o ile nie są identyczne) ale prawdopodobieństwo, że będą jest dużo wyższe. Poza tym, jak nie to przecież kupując w sklepie mamy 10 dni na zwrot towaru.

No tak. Wiec zawsze warto spróbować.