DDR3 1333 działają na 1066?

Witam

Co jest z pamięciami, zakupiłem Kingston-y 1333 cl9 a bios automatycznie wykrywa je na 1066 czyli 533 z cl7 ???

Wyjąłem i obejrzałem dokładnie na czipach jest że 1066, to jak to jest? Zmieniłem w biosie na 1333 i system działa z tym że cl zmieniło się na cl9 czyli takie jakie powinno być, w evereście pamięci są w tym 1333 trybie szybsze pomimo cl9 niż 1066 cl7, co jest nie tak, czy kingston oszukuje? I jak mam tych pamięci używać aby ich nie skopcić przypadkiem ? :expressionless:

Szybsze mogą też pracować wolniej. Przy szybszym zegarze są większe czasy dostępu (CL). Na module pamięci jest zamocowany taki mały chip, w którym są zaszyte parametry (obsługiwane częstotliwości i CL), na tej podstawie BIOS wykrywa pamięci i ustawia ich parametry.

Wolniejszy zegar ustawia się, gdy płyta nie obsługuje szybszego, albo dopasowuje do częstotliwości szyny procesora - 1066 to też częstotliwość szyny FSB procesora. Różnica pomiędzy częstotliwością szyny a pamięci wygląda zazwyczaj tak: 1:1, 1:1.5, 1:2, 1:2.5, 1:3 itd.

Prawdopodobnie w tym przypadku procesor ma wbudowaną bezpośrednią obsługę pamięci. Powiększenie częstotliwości nieco zwiększy również ten parametr w procesorze, trochę go przetaktuje. Może się też zmienił zegar w procesorze?

Tak ale na opakowaniu Kingstonow jest 1333 cl9 a na samych chipach 1066 ??

Procek to athlon x2 255

Koles w sklepie komp. powiedzial ze dane z opakowania dotycza overclockingu- ze pamieci moga z takim pracowac, to se kingston jaja robi ze podaje parametry po overclockingu na opakowaniu?

PS. Pyta obsluguje do 1600mhz

Jak ci nie pasuje to se wymień na goodramy. :slight_smile: A tak na serio to kolega ci to dobrze wytłumaczył. Jesli płyta główna nie obsługuje szybszych pamięci to pamięci działają na obniżonym zegarze.

Ale ja kolege MaRa rozumiem w 100% tylko ze moja plyta obsluguje 1066 1333 i 1600.

Chodzi mi o roznice pomiedzy opakowaniem a chipami, pozatym na 1333 tez ida tylko ze z manuala a nie auto #-o

Jeśli chodzi z manuala to chyba nie problem

Problem moze i nie ale chcialbym sie dowiedziec dlaczego Kingston na opakowaniu ma 1333 a chipy sa 1066 ?

Wiesz może pomylili się w fabryce.

Kurcze

Już wyjaśniłem :slight_smile:

Po pierwsze to ja nie dopatrzyłem i na kościach to nie są podane megaherce 1066 a pc3 10600 co znaczy że są to faktycznie 1333

A co do biosu to ponoś automatycznie to on tak ma że startuje z 1066 aby jakąś kompatybilność zachować i żeby komputer zabutował poprawnie na wypadek tego niskiego 1.5v czy coś takiego.

Znalazłem odpowiedz na ten sam problem na zagranicznym forum. Swoją drogą ktoś jeszcze tak ma przy ddr3? Bo zdaje się jest to zależne od biosu w moim przypadku megatrends płyta foxconn.

Pozatym cpu-z pokazuje 1333 czyli jestem już spokojniejszy :wink:

Ja tak miałem. Przy przywróceniu domyślnych ustawień BIOS’ u ustawia mi pamięci na 1066 MHz. Ale wystarczy zmienić mnożnik i jest 1333 MHz z CL6 ustawione ręcznie :slight_smile:

heee :-o 1333cl6? to jakiej firmy sa te pamiatki, i czy standardowe ?

Corsair XMS3. Standardowo to one mają CL9

beztytuudo.th.jpg