DDR3 dodatkowa kość?

Witam, zamówiłem zestaw z pamięcią: http://www.proline.pl/sklep.php?p=GR1333D364L9%2F2G

lecz teraz po dłuższym zastanowieniu zdecydowałem się na 2x2gb lecz już zamówiłem tamtą a tych w dual channel nie ma na stanie;/ ( http://www.proline.pl/sklep.php?p=GR1333D364L9%2F4GDC )

Dlatego też nie wiem czy warto wziąć dwie takie: http://www.proline.pl/sklep.php?p=GR1333D364L9%2F2G

i czy one ze sobą spasują, zadziałają w trybie dual, nie będą spowalniać i czy jest jakaś różnica pomiędzy nimi. NIe wiem co zrobić. 2x2gb w duble są za 295zł a 1x2gb jest za 145zł:)

Proszę o pomoc.

Podane przez ciebie pamięci nie różnią się niczym oprócz tego, że w jednym jest dwie kości, w drugim jedna kość. Parametry, model, opóźnienia itp. są takie same, więc nie widzę przeciwwskazań, żeby nie dokupić do tej jednej kości 2GB drugiej takiej samej, tak jak chciałeś.

A nie są one w jakiś sposób testowane w jakichś bardziej zaawansowanych testach po których sie je grupuje aby ich wydajność itp była identyczna? Nie znam się na tym, ale dlaczego 2x2gb dual wychodzi o 5zł drożej niż kupując osobno?

Większe pudełko :smiley:

Na to pytanie odpowie ci tylko osoba pracująca przy produkcji/projektowaniu tych pamięci. Ogółem nie zawracaj sobie głowy tego typu sprawami, bo to nie ma jakiegokolwiek znaczenia.

Po pierwsze to są MODUŁY :!: :!: :!:

Po drugie: tak będą dobrze chodzi. Testowane były kiedyś - na początku istnienia dual ddr (4 lata temu). Obecnie płyty główne znacznie lepiej tolerują moduły (i można używać o różnych parametrach).

Dzięki za informacje:)

Pzdr.