Dead Space PC - jak poprawić sterowanie myszką?

Nie działa w ogóle v-sync w DS1 z poziomu sterwoników ati niezależnie od wersji.

Z tego co napisałeś jesteś w komfortowej sytuacji, tak jak napisałem czułość myszy w DS1 jest ściśle powiązana z frameratem, im większy tym gorzej jest. Jeśli zaczyna przekraczać 60 kl/s gra staje się pomału nie grywalna. Więc jeśli masz 25-30kl/s to się ciesz, nie da się nic więcej zrobić, chyba że EA wyda patch naprawiający silnik gry, ale to wątpliwe.

OK, a jak to sprawdziłeś, że nie działa? Tym sposobem polegającym na patrzeniu na ścianę?

BTW skąd wiesz, czy jestem w komfortowej sytuacji, czy nie skoro nie wiesz jak to u mnie wygląda :slight_smile:

Mam radeona i grę ?:stuck_out_tongue:

W komfortowej dlatego bo nie muszisz sztucznie ogranicząć frameratu, a twoje 30kl/s to tyle ile gra chodzi na konsolach.

Aha, no to już prawie wszystko jasne, za wyjątkiem jednej rzeczy. W jakim celu wyłącza się v-sync w grze (ja bez tego nie byłem w stanie wykonywać ruchów myszką pomimo ustawienia częstotliwości myszy na max) i włącza w D3DOverride (co jak już mówiłem w moim przypadku nic nie zmienia) ? Czym różni się jedna opcja od drugiej?

Jeszcze jedna rzecz … na jakim poziomie utrzymywały Ci się fps-y przed wprowadzeniem zmian, o których mówisz i na jakim utrzymują się teraz?

Więcej już Cię męczyć nie będę :slight_smile: Z góry dzięki za odpowiedzi.

v-sync w grze jest zrąbany, blokuje framerate na 30kl/s co podejrzewam koliduje z redenderowaniem ramek w karcie i wyświeltaniem ich na monitorze. Karta próbuje zsynchornizować wyświtlanie z monitorem którego odświeżanie jest na 59/60Hz (zależy od monitora) więc pojawia się lag na myszce (mogę się mylić).

D3Doverride blokuje przy 60kl/s czyli tyle ile odświeżanie monitora.

Co i tak nie zmienia faktu że port z konsoli jest wykonany piiiiiii :wink:

Co do fpsów moich, w otwartych pomieszczeniach (duże) 150-200 a w korytarzach 250++, a teraz 60.

No to ja już kompletnie nic z tego nie rozumiem :smiley: Początkowo myślałem, że im mniej fps-ów w tej grze, tym lepiej dla stabilności celowania myszką - przynajmniej tak wynikało z Twoich pierwszych postów. Teraz się okazuje, że lepiej, żeby ilość fps-ów była na poziomie częstotliwości ekranu. To jak to w końcu jest? To jednak moje 30 fps-ów nie jest dobre (moja częstotliwość ekranu to 60 Hz).

W każdym bądź razie ważne, że gra działa Ci lepiej i to się liczy :slight_smile: Ja w sumie ukończyłem tą grę już dwa razy (drugi raz po to, żeby zdobyć wszystkie audio i text logi) i trzeciego razu w najbliższej przyszłości nie planowałem. Niemniej gdybym poprawił celowanie, to udałoby mi się wymaxować wynik na strzelnicy i na polu koszykówki :slight_smile: (tych mini grach). Aktualnie jest to kompletnie nieosiągalne.

Im mniej fpsów tym lepsz praca myszki (ja nie moge zejść poniżej 60 bo nie mam jak, 60 jest dzięki D3Doverride)

te 150 to bez D3Doverride

Chyba wyjaśniłem teraz :stuck_out_tongue:

Edit: już 5 raz poprawiam posta bo

się zakręciłem :smiley:

Wciąż mam wątpliwości, dlatego poprosiłem o radę wujka google. Być może, moje wątpliwości zostaną rozwiane, po tym jak ustosunkujesz się do tego co znalazłem (oczywiście jeśli/jak znajdziesz chwilę czasu).

Oto na co natrafiłem http://forums.aegis7.com/threads/467-How-to-fix-Dead-Space-PC-control-problems. W tym linku są pewne rozbieżności z tym co piszesz. Zgadza się na pewno to, że przy zbyt dużej ilości fps-ów (nie jest sprecyzowane co oznacza zbyt duża ilość fps-ów), pojawia się szereg różnych problemów, m.in. lag myszki. Autor posta z powyższego linku mówi więc, aby te fps-y ograniczyć (tak jak i Ty).

Jako pożądaną ilość fps-ów podaje liczbę 60 (zgaduję, że dlatego, że taką ma właśnie częstotliwość ekranu). Wszystko poniżej 60 fps-ów to za mało, bo oznacza pojawienie się szeregu różnych problemów. Pojawia się m.in. lag myszki. Jasne jest więc, że moje 30 fps-ów to za mało dla tej gry (a przynajmniej zgodnie z tym co można przeczytać w tym linku). Jest to więc wyraźna rozbieżność z tym co pisałeś.

W jaki sposób autor posta z powyższego linku każe osiągnąć 60 fps-ów? Dlaczego twierdzi, że nie można użyć v-sync z gry? Dlatego, że ta opcja w Dead Space 1 nie ustawia ilości fps-ów na wartość równą częstotliwości ekranu, a na wartość równą połowie częstotliwości ekranu, czyli jak masz 60 Hz, to będziesz miał 30 fps-ów (możesz to sprawdzić - ja niestety tego zrobić nie mogę z wiadomych względów). Dlatego v-sync w grze trzeba wyłączyć i spróbować wymusić te 60 fps w inny sposób. Do tego celu można użyć właśnie przytoczonego przez Ciebie D3DOverride (choć ja na Twoim miejscu jeszcze raz sprawdziłbym to CCC). Ogólnie to gdybym był na Twoim miejscu to spróbowałbym takiego czegoś … ustaw częstotliwość ekranu na 70 Hz i zobacz, czy przy 70 fps-ach będziesz miał problemy z celowaniem. Może się okaże, że będzie lepiej?

Podsumowując z tego linku wynika, że ja już nic nie mogę z tym celowaniem zrobić. Co najwyżej mógłbym obniżyć ustawienia graficzne, żeby sobie podbić fps-y do ilości równej częstotliwości ekranu i wtedy celowanie powinno się poprawić. Sęk w tym, że ja tego nie chcę robić, bo przyzwyczaiłem się do takich ustawień graficznych :stuck_out_tongue:

Dodane 03.01.2012 (Wt) 23:28

Sprawdziłem częściowo to o czym przed chwilą pisałem. Podbiłem sobie fps-y do 60 i poszedłem na strzelnicę (tą mini grę w 9 chapterze). Bez żadnego problemu ukończyłem wszystkie 5 lvl-i zdobywając na końcu power node. Wcześniej nie mogłem przekroczyć nawet 3 lvl-u (lol).

Co z tego wynika? Rozwiązaniem problemu z celowaniem jest ustawienie fps-ów na taką wartość, która będzie równa częstotliwości ekranu (czyli domyślnie jest to 60). Warto tutaj spróbować ustawić wyższą częstotliwość ekranu (jeśli ktoś z wyłączonym v-sync ma np. więcej niż 100 fps-ów), bo powinno to umożliwić płynniejszą grę (nie będzie się grało przy 60 fps-ach, a np. przy 70).

Nie wiem jak Dead Space ,ale nie które gry na 100% się wykrzaczą= nie wyrobią , przy wartości wyższej niż 60 MHz dla odświeżania ekranu (np Battlefield Bad Company 2, ARMA 2)

Dobrze wiedzieć, ale sugerujesz, żeby nie eksperymentować z wartością częstotliwości, czy po prostu przestrzegasz przed niespodziankami?

Raczej przestrzegam przed niespodziankami ,niedostosowany do trybu 75MHz silnik gry ,będzie się zacinał i lagował (coś w stylu Twojego problemu z DS1)i sprzęt tu nie gra roli. Z gier które znam to tylko Battlefield 3 na Frostbite 2.0 umożliwia ustawienie trybu 75Mhz w ustawieniach gry.