Debian 7. Jak odzyskać utracone pliki?

Witam!

Ostatnio robilem stronę www całość stala na moim drugim komputerze który był cały czas uruchomiony.

Aż pewnego dnia przez nieuwagę usunołem caly folder ze stroną . Wszystkie transfery wykonuje za pomocą programu FileZilla.

I moje pytanie jest takie czy da się odzyskać te dane? Bardzo mi na tym zależy gdyż nad swoim pojektem pracuje już ok. miesiąc

PS Po usunięciu plików komputer nadal działa

System plików to EXT-4

Za pomocna odpowiex bardzo dziekuję

Po pierwsze, to wyłącz ten komputer i w żadnym wypadku nie nadpisuj plików oraz systemu plików poprzez kompiowanie, przenoszenie itp. Po drugie, uruchom dowolne LiveCD, które zawiera TestDisk lub dowolne LiveCD, w którym możesz doinstalować TestDisk. Po trzeciebie, przy pomocy PhotoRec możesz odzyskać wszystkie usunięte pliki, dosłownie wszystkie, niestety PhotoRec odzyskane pliki nazywa po swojemu, więc będziesz musiał sprawdzić czym są dane pliki. Po czwarte, jeśli tworzysz ważne projekty, zawsze robi się kopię zapasową. Jest nawet takie powiedzenie, ludzie dzielą się na 2 grupy, Ci co robią kopie zapasowe i Ci, którzy będą robili kopie zapasowe. Ty zaliczasz się do tej drugiej grupy :wink:

Oficjalna instrukcja obsługi i odzyskiwania plików przy pomocy PhotoRec :arrow: http://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec_Step_By_Step

Jeśli nie ma ich w koszu… to masz na przyszłość nauczkę, by nie klikać gdzie popadnie i używać komputera z rozwagą, nie zapominając o kopiach zapasowych ważnych plików.

W ostateczności jest jakaś iskierka nadziei, że odzyskasz pliki z pomocą świetnych, darmowych narzędzi do odzyskiwania utraconych plików - PhotoRec lub równie godny polecenia Test Disc.

PhotoRec jest składową TestDisk. PhotoRec służy do odzyskiwania plików, TestDisk do odzyskiwania całych dysków i partycji.

Barzo dziękuję za pomoc już odzyskałem te dane i od dzisiaj robie backupy! :lol:

tak na marginesie : jeszcze jeden post is mam już setke na karku xD