Debian 8.5 - brak dzwięku po instalacji Skype


(vonAbecadlovitz) #1

Jednak nie do zamknięcia... Tym razem problem z dźwiękiem. No więc teraz mam taki problem: po zainstalowaniu skype okazało się że mikrofonu nie łapie, sprawdziłem w audacity i on już łapał dźwięk, tyle że bardzo cicho. Ogólnie w ustawieniach miałem HDA Intel PCH, HDA Nvidia i Samson Go mic (nie wiem czemu każdy system twierdzi że mikrofon to głośnik...). Dźwięk działał tylko na HDA Intel PCH, który po chwili znikał i ustawić można go było po ponownym uruchomieniu kompa. Tak więc teraz nie mam ani dźwięku, ani mikrofonu... 

 

cat /proc/asound/cards

http://wklej.org/id/2866250/

cat /proc/asound/modules

http://wklej.org/id/2866253/

cat /proc/asound/version

http://wklej.org/id/2866254/

aplay -l

http://wklej.org/id/2866255/

lsmod|grep snd

http://wklej.org/id/2866256/

dpkg -l | grep pulse
http://wklej.org/id/2866257/

 

Edit1:

Problem jest coraz dziwniejszy. Zainstalowałem MoC, i dźwięk zaczął działać, tyle że nie w audacity. Mikrofon nadal nie działa.

Edit2:

Do zamknięcia, w alsamixerze karta nie znikała, i mogłem ją ustawić.

 

 

 


(rgabrysiak) #2

Jeden wątek, jeden problem - tym razem post wydzieliłem z: https://forum.dobreprogramy.pl/libgl1nvidiaglxi386-nie-dziala-poprawnie-534346t.html/ i przeniosłem do nowego tematu.


(saturno) #3

Spróbuj ustawić dźwięk w: pavucontrol

 

Odnośnie Audacity to jest jakiś babol.

Przy uruchamianiu na domyślnych ustawieniach Audacity wycisza kanał nagrywania.

Po zmianie w preferencjach Audacity urządzenia nagrywania na: Pulse: Mic:0 zmniejsza głośność kanału nagrywania do 2/3 wartości maksymalnej.


(rpm) #4

A u mnie po założeniu nowego konta skype, nie ma jak wpisać email aby zalogować się do skype w wersji 4.3 pod Linuksem, w ogóle te nowe konta skype nie tworzą loginu. Skype 4.3 nie przyjmuje email jako loginu do zalogowania.


#5

Zainstaluj Skype w wersji alpha. Nie jest to ideała, ale i tak działa lepiej niż stara wersja.


(rpm) #6

No wiem że jest wersja Skype 7 alpha, ale pod Manjaro nawet w AUR jeszcze nie ma, raczej tylko pod Ubuntowate jest pakiet deb.


(vonAbecadlovitz) #7

Problem rozwiązałem usuwając skype z wszystkimi zależnościami (do tej pory nie wiem czemu to pomogło). Skypa używam natomiast w przeglądarce.