Debian 8 netinst - Wymiana haseł oraz powiązanie nie powiodły się przy połączeniu WiFi

(Adrianvpl) #1

Hej. Tak więc sprawa jest prosta. Próbuję zainstalować Debiana 8 testing za pomocą netinst amd64. Po rozpoczęciu wybieram poprawnie wykryty wlan0: Qualcomm Atheros AR9462 Wireless Network Adapter, następnie odpowiednią sieć WiFi, a później szyfrowanie i podaje hasło. Otrzymuje komunikat: Wymiana haseł oraz powiązanie nie powiodły się. Internet na innych distro działa normalnie. Jak temu zaradzić?

(roobal) #2

Próbowałeś restartować router? W testingu pewne rzeczy mają prawo nie działać, może system źle obsluguje twoją kartę sieciową i jest to błąd, który dopiero zostanie naprawiony. Na wyłączonym szyfrowaniu też nie może się połączyć? Na stable (Wheezy) sprawdzałeś czy problem występuje? Możesz też sprawdzić na Sidzie (żeby zainstalować Sida, trzeba wejść w tryb zaawansowany).

(Marcineez) #3

Miałem ten sam problem, na czas instalacji systemu zmieniłem zabezpieczenia sieci, zdjąłem hasło i ustawiłem filtrowanie po adresach MAC. Po zainstalowaniu sterowników z non-free problem już nie występuje.

(maew) #4

Też miałem ten problem i uznałem, że albo instalator jest walnięty, albo (tego nie jestem pewien) netinstall nie obsługuje WPA2 (mimo, że kartę wykrył ładnie). Testinga zrobiłem sobie instalując debiana stable w wersji minimalnej przez wifi a później skonfigurowałem połączenie wifi przez konsolę i podbiłem bezproblemowo do testinga.

Możesz też zrobić tak jak wspomniał kolega powyżej.

(roobal) #5

Sam netinstall obsługuje WPA2, bo instalowałem Debiana z połączeniem sieciowym właśnie na WPA2. Zaś sama obsługa protokołu WPA przez kartę zależy już od sterownika.