Debian Apache + PHP Connect Oracle

(Misieksc) #1

Witam ma ktoś sprawdzony sposób na skonfigurowanie apache i php tak aby móc się połączyć z bazą oracle 

Korzystałem z tego poradnika: http://plone.uconn.edu/Members/jar02014/how-to-connect-to-oracle-from-php-or-python-on-debian-lenny

Wszystko przebiega ok ale niestety po wrzuceniu pliku na serwer nie ma połączenia z baza bynajmniej tak mi sie wydaje bo nie zaciąga żadnych danych.

Dodam że ten sam plik skrypty wrzucony na inny serwer działa bez problemu

(dr.boczek) #2

jakiego pliku na jaki serwer?

(Misieksc) #3

Plik w sensie skrypt php który pobiera mi dane z bazy

natomiast serwer apacha + php stoi na Debianie

Serwer oracla jest na windows serwer

Gdy ten skrypt wrzucam sobie na lokalny serwer xampp dziala bez problemu.

(nintyfan) #4

Baza danych(na Windows) działa na jakim interfejsie? Jaki jest ip do serwera Windowsowego?

(Misieksc) #5

co masz na myśli pytająć o interfejs ?

Ip serwera windows jest wew typu 192.168.1.100 natomiast serwer linuxa z apache jest 192.168.1.110

(nintyfan) #6

Chodzi o to, jakie sieci mają dostęp do bazy danych. Specem od Windows nie jestem, ale na Uniksach usługi sieciowe mogą działać tylko dla danej podsieci/dla danego interfejsu(karty sieciowej).

I jeszcze kwestia zapory sieciowej w obu systemach. Musisz sprawdzić ustawienia zapory i na Windows, i na Linuskie.

(Misieksc) #7

No jeśli mam sprawdzić zaporę na Windows serwer to będe miał problem bo do niego nie mam dostępu żadnego natomiast na Linuksie ok pogrzebie 

Ale dodam że ping z linuksa na sever oracla mam bez problemu 

(nintyfan) #8

Ping leci przez ICMP (Internet Communication Message Protocol), a nie przez TCP. Poza tym, to pewnie Oracle działa na innym porcie.