Debian - czy warto instalować XFCE, konfiguracja pl znaczków


(Marcinmackowiak11) #1

Udalo mi sie zainstalowac Debiana Lenny z NetInstall, ale nie odznaczylem srodowiska graficznego i zainstalowalo mi Gnoma. Chodzi dosc szybko. W porownaniu do openSUSE ze 3 razy szybciej. Zastanawiam sie czy jest sens zmieniac na XFCE. Jak sadzicie?

Jak widac mam jeden problem... Otoz nie dzialaja mi polskie znaki. Pisalem w konsoli "dpkg-reconfigure locales". Ustawialem na ISO, bo tak wyczytalem na jednym forum. Trzeba jakos doinstalowac polskie czcionki?


(JarekMk) #2

Najpierw pakiet locales musi być w systemie. Po tym najlepiej zrobić reboot systemu. I nie ISO a lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z UTF8 :slight_smile:

Co do środowiska to pochwal się jakie masz podzespoły :slight_smile: Wg mnie nie ma aż tak wielkiej różnicy między Gnome a XFCE, jeśli juz na prawdę chcesz czegoś szybkiego to sprawdź: LXDE, FLuxbox, OpenBox itp.


(roobal) #3

Sprawdź osobiście a się przekonasz, że różnica jest :slight_smile: Chyba, że masz jakieś Core 2 Duo i 2 - 4 GB RAM no to pewnie różnicy nie odczujesz :slight_smile: Co do LXDE to się zgadzam nawet Xfce wymięka, Fluxbox jak dla mnie demon szybkości :slight_smile:

Pozdrawiam!


(Marcinmackowiak11) #4

No tak.. Nie podalem specyfikacji:

Duron 850 MHz

512 SDRAM

GF mx200 32MB

Grzebalem z konfiguracja locales wczesniej i teraz mam zamiast Debiana pl, Debiana en... Ustawiam tam na pl UTF i niby wyswietla w terminalu, ze skonfigurowal, ale jak nie ma jezyka polskiego i znaczkow tak nie ma...


(JarekMk) #5

Uruchamiasz z roota?

NA takim sprzęcie: LXDE, FLuxBox - nie pożałujesz :slight_smile:


(Marcinmackowiak11) #6

Zainstalowałem ponownie Debiana z Netinstall. Pobrałem Xfce i mam polskie znaczki. Dociągam jeszcze jakieś aplikacje. Nie mam tylko spolszczonego systemu. Jak się za to zabrać? Czy wystarczy pobrać jakąś polonizację Xfce? (o ile jest)


(roobal) #7

Ja po instalacji Debiana zawsze mam cały system spolszczony ale i na twój problem jest rada http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=579

Pozdrawiam!