Debian "etch" dla początkującego?

Siema mam ogólne użytkowników tego distra pytanie czy ten system jest dla początkującego użytkownika???

Jeśli włożysz trochę czasu w naukę to jak najbardzeij mogę go polecić.

Sam zainstalowałem Debiana i choć nie miałem zbyt dużego pojęcia o systemach unixsowych poradziłem sobie.

Jest tylko jedno wymaganie musisz poświęcić trochę pracy na początku a system odwdzięczy ci się póżniej

Pozdrawiam

Debian w zasadzie trudny nie jest jedynie na początku więcej należy popracować z lini komend :slight_smile:

Bardzo polecam Debiana - nie jest trudny, większość burzliwych kwestii jest opisanych na forach i bezproblemowo uda Ci się, podążając za wskazówkami znaleźć i skonfigurować wszystko, co Ci się żywnie podoba.

Nie polecałbym jednak wersji Etch - ta, ze względu na serwerowe zastosowanie jest wersją “zamrożoną” i jest aktualizowana tylko w wypadku krytycznych łatek systemu. Polecam lenny (testing), bądź też sid (unstable), jednak z sidem polecałbym się wstrzymać, nim będziesz wiedzieć, co wymagasz od systemu - może, chociaż rzadko sprawiać problemy (ostatnio przykładowo nieźle zalazł mi za skórę usuwając… aptitude. Na szczęście udało mi się to obejść i teraz wszystko jest już w najlepszym porządku).

Sądze, że to bardzo dobra dystrybucja NAWET dla początkującego - o ile umiesz szukać potrzebnych sobie informacji, napewno poradzisz sobie z tą jakże szybką i przyjemną dystrybucją.

W razie jakichkolwiek problemów, zawsze możesz napisać do mnie. Moje GG jest w danych mojego konta, a Jabber ID to killavus@bash.org.pl.

Pozdrawiam serdecznie

Killavus

dzięki Killavus

a może mi ktoś nagrać debiana na płytkę za free??? bo mam problem niemam jak nagrać niemam nagrywarki

OTy > kosz.

Mogę Ci nawet nagrać DVD :stuck_out_tongue: , tyle że sam nie chce ponosić koszt wysyłki.

Jak jesteś zainteresowany to -> PW