Debian i środowisko graficzne

jest takie cos wogóle i czy da sie włączyć??

Tak.

Powinno działać od razu jeśli się wybrało dobre pakiety przy instalacji.

Lense ale istnieje tyle dystrybucji linuksa, żeby każdy wybrał dla siebie odpowiednią. Skoro nie umie poprawnie skonfigurować środowiska graficznego w debianie, to z innymi rzeczami pewnie też będzie miał problemy. Według mnie to powinien ściągnąć Ubuntu, a później ewentualnie bawić się w coś poważniejszego.

jakie farmazony? ktoś, kto poznał już trochę linuksa nie zadawałby pytań czy w debianie jest możliwość włączenia środowiska graficznego. Wystarczy wpisać ‘konfiguracja środowiska graficznego debian’ lub coś na ten styl w google i już nie trzeba zadawać takich pytań. Dlatego uważam, że nie każde distro jest dla każdego. Ludzie, którzy stawiają pierwsze kroki raczej nie powinni wyskakiwać na głębokie wody, oczywiście jak ktoś umie szukać i zamiast zadawać pytania będzie czytał google i fora to dobrze na tym wyjdzie, no ale jak ktoś niewiele umie i z googli nie korzysta tylko z takimi pytaniami na forum leci, to sukcesów nie wróżę. Takie moje zdanie.

Widzę też, że masz już bana, więc pewnie już nie odpiszesz. Nie wiem za co go masz, ale jeśli za odzywki takie jak do mnie to się poniekąd nie dziwię.

Proponuję zacząć od K/X/Ubuntu, to taki łatwiejszy Debian…

a co w debianie jest trudnego, przecież on domyślnie instaluje gnome, a jak się wybierze tylko zestaw “base-desktop” to zawsze można gnome czy kde bardzo łatwo doinstalować, no ale do tego trzeba umieć logicznie myśleć… sory klopas, zacznij od ubuntu :wink:

no wlasnie w tym jest problem ze instalujac debiana nie wystarczy klikac “dalej” ale trzeba sie tez wykazac umiejetnoscia czytania ze zrozumieniem a czasami mam wrazenie ze dla wielu osob to zbyt wysoko postawiona poprzeczka