Debian, instalacja karty Dlink DWL-520+ używając Ndiswrapper

witam ! mam problem gdy wpisuje chce skonfigurować kartę Dlink DWL-520+ na linuksie Debian uzywajac Ndiswrappera i komendy “make” albo “make install” wyskakuje mi blad Cannot findt kernel version in /lib/modules , build ist not configured? Co muszę skonfigurować ?

Musisz zainstalować nagłówki kernela.

Poza tym coś czuję, że Twoja karta jest wspierana przez jakiś natywny sterownik, poszukaj jeszcze.

A mógłbyś zapodać jakiegoś linka, bo ja już na prawdę się tyle męczyłem z tym… mhm… byłem na skraju wyrzucenia dedyka przez okno :frowning:

A na jakim chipsecie jest ta karta? Podaj wynik

lspci -nn

Mam ACX100 (chipset karty)

Do instalacji samego Ndiswrappera jak i sterowników możesz użyć, np. Module-assistant, który przygotuje wszystko co potrzebne. Co do samej instalacji Ndiswrappera możesz go skompilować z pakietów źródłowych z repozytoriów Debiana, przy okazji ściągniesz potrzebne zależności, między innymi nagłówki kernela w ten sposób:

apt-get build-dep ndiswrapper

A następnie ściągniesz kod źródłowy, który możesz od razu skompilować do pakietu deb

apt-get -b source ndiswrapper

a następnie zainstalować skomilowany pakiet przy pomocy:

dpkg -i ndiswrapper.deb

Musisz tylko zwrócić uwagę na nazwy pakietów w repozytoriach i dostosować do powyższych poleceń.

Pozdrawiam!

Nie MAM z tego kompa dostepu do neta i w tym problem

czy moglbys mi podac wszystkie linki do tych zaleznosci i recznie zainstaluje ?

// Połączono posty.

Udało mi się zainstalować już te nagłówku i wszysko pieknie sie instaluje ale…

zainstalowalem juz te sterowniki i w Debianie nie widze zadnego programu do zarzadzania sieciami

Podrzucicie jakas nazwe albo linka ?

// Połączono posty.

Dobra już wszystko gra połaczyłem się z SIECIĄ

Bardzo wam dziękuję :wink:

Ps. Można ZAMKNĄĆ