Debian Sid amd64 i livebox wi-fi

Zostanę posiadaczem livebox-a (wiem że on zbyt dobry nie jest ale dostanę go w ramach abonamentu). I chcę mieć wtedy połączenie przez wi-fi. I tu jest moje pytanie, oni dają “Adapter USB WiFi” ale jaki i jak wygląda jego współpraca z Debianem Sid amd64?

Nie wiem jak tam wygląda kwestia sterowników, ale do podłączania stacjonarnego kompa używaj lepiej kabla. Adapter który jest w zestawie wg. mnie jest bardzo słabiutki, zwłaszcza gdy jest np. z podłączony z tyłu obudowy kompa, stojącego np. pomiędzy szafką a biurkiem. U mojej dziewczyny przez adapter był problem połączyć się z LiveBoxem, który stał w pokoju obok. Natomiast Wi-Fi w laptopie bez problemu łapie sygnał w ogrodzie. Dużo mniej nerwów kosztuje pociągnięcie kabelka. Ale to tylko z mojego doświadczenia:) No i poza tym podłączasz kabelek, konfigurujesz w kilka sekund LiveBoxa i masz połączenie…:slight_smile:

To wiem, ale chcę chociaż wiedzieć jaki oni dają ten Adapter USB WiFi? Komp stacjonarny będzie przenoszony do innego pokoju i wtedy bym nie musiał kabla ciągnąć do tego pokoju. Może powiesz mi jaki ty masz adapter i kiedy brałeś Liveboxa?

Ten adapter działa na sterowniku zd1211. Na linuksie dużo lepiej działa niż ma windows, nie zrywa się samoczynnie.

Chodzi o pakiet zd1211-firmware, taki znalazłem w repo.

Kolejny powód by wywalić windowsa z dysku :smiley: .