Debian Sid - nie działa WiFi bez żadnych błędów

Witam was serdecznie, natknąłem się na dziwny problem w Debianie. Jest to wersja sid, wczoraj było dobrze, a dzisiaj jest problem. Mianowicie nie działa mi na nim WiFi i to bez żadnego błędu. Polecenie ip link show wlan0 pokazuje mi DOWN, ale próba wykonania polecenia ip link set wlan0 up kończy się niczym, poprostu po wykonaniu polecenia nic się nie dzieje, a WiFi jak nie działało, tak nie działa(ip link show wlan0 dalej pokazuje down). Próba wyszukania jakiejkolwiek sieci przez iwlist wlan0 scanning wyrzuca, że nie znaleziono niczego. Sprawdzałem już przez polecenie lspci -k czy moduł do WiFi wogóle został załadowany, ale pokazuje mi, że moduł jest załadowany. Wertowałem także dmesg na wypadek błędu o module WiFi, ale poza informacją o załadowaniu firmware do karty WiFi nie ma nic, żadnych błędów lub informacji. Karta WiFi to Ralink RT3290, problem sprzętowy można wykluczyć, bo WiFi działa na Windowsie bez problemów. Próbowałem już uruchamiać system na starszym jądrze i nic to nie dało. Jakieś pomysły co jeszcze mogę zrobić, poza formatem?

Jaka wersja kernela? Robiłeś coś, instalowałeś, aktualizowałeś? Pokaż logi.

Z tego co pamiętam, to chyba był aktualizowany wczoraj, lecz nie wiem jak sprawdzić logi. Instalowałem wczoraj wine-staging zgodnie z tym poradnikiem:

https://github.com/wine-compholio/wine-staging/wiki/Installation

 

Próbowałem go wywalić całkowicie, wraz z zależnościami, które zainstalował, lecz nic to nie pomogło. Wersja kernela to 4.0, próbowałem też odpalić system na 3.16 i nic to nie dało.

 

Edit: Dobra, problem już nie ważny. Wyłączyłem Windowsa i uruchomiłem Debiana, by podać te logi i WiFi już działa. Jak wcześniej próbowałem restartu, to nic to nie pomagało, a pomogło akurat jak założyłem temat. Dzięki za odpowiedź i przepraszam za kłopot.