Debian Stable - otwieranie meadżera plików jako root

Cześć.

 

Mam takie pytanie. Często przenoszę jakieś pliki do katalogów systemowych. Takim katalogiem jest też /var/www/ (serwer Apache). Na Ubuntu robiłem to w prosty sposób po prostu sudo dolphin. Teraz da Debianie mam mały problem. Wiadomo, że kiedy wpiszę tą komendę wyskakują błędy.

Z menadżera logowania nie da się zalogować jako root. Wiem, mogę kopiować te pliki jako root z konsoli, ale czasami jest ich dużo, więc lepiej po prostu byłoby skorzystać z menadżera plików. Mogę dać jakoś sobie (użytkownikowi) te uprawnienie, które są dostępne dla roota? Może jest na to jakiś inny sposób?

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam,

jakubgross

kdesu dolphin  też sypie błędami?

 

Może spróbuj utworzyć skrót Dolhpina na pulpicie, a we właściwościach, tam gdzie zapisana jest komenda uruchomienia, wpisz: kdesu dbus-launch dolphin

Nie mam jak tego sprawdzić, bo nie mam Debiana ;/

Z tego co pamiętam to w debianie służy do tego polecenie

su-to-root

Można też doinstalować program

sux

 

 

Tworzenie dla każdego programu nowego skrótu nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnie:

 

Żeby w Debianie kdesu z poleceniem zadziałało nie wpisuje się tego w konsoli tylko w: Uruchom polecenie…

Ło ma jeju jaka amatorka :wink: Zmień właściciela katalogu na www:data, dodaj siebie do grupy www:data i nie musisz logować się na roota.

Midnight Commander

manual ===> info