Debian (testing) - błąd lub zawieszanie się instalatora

Witam,

Próbowałem na kilka różnych sposobów zainstalować sobie wersję testową Debiana (XFCE) ale przy każdej próbie coś szło nie tak jak powinno.

A więc tak, pobrałem obrazy płyt:

  1. debian-testing-i386-xfce+lxde-CD-1.iso

  2. debian-testing-i386-netinst.iso

  3. debian-testing-i386-businesscard.iso

Przy pierwszym w początkowej fazie wszystko jest ok, do momentu aż nie następuje instalacja systemu bazowego i gdzieś po połowie instalacji wywala błąd “Nie można zainstalować pakietu busybox”, dalsza instalacja jest więc niemożliwa…

Przy drugim i trzecim obrazie, a więc netinst i businesscard sytuacja ma się tak, że już przy wyszukiwaniu urządzeń sieciowych się zwiesza, tzn. niebieski ekran i można sobie czekać i czekać, po wciśnięciu Ctrl+C rusza dalej, info jest że DHCP skonfigurowane ok, ale wiesza się przy uruchamianiu programu do partycjonowania (40% i czekać można w nieskończoność).

Dodam jeszcze, że dla każdego z obrazów sprawdzałem sumę kontrolną, wszystkie się zgadzały.

Nagrywałem obraz ISO z prędkością 4x (tak mi poradzono na innym forum), a także z maksymalną, nie pomogło.

Co do prędkości nagrywania to się zastanawiam czy ma to jakieś kluczowe znaczenie, ponieważ wersja stabilna nagrywana prędkością maksymalną zainstalowała mi się bez żadnych problemów.

Czy macie jakiś pomysł? Chciałbym zainstalować wersję testową, nie chce stabilnej.

Zainstaluj absolutnie minimalny system - system bazowy w wersji stabilnej i po restarcie od razu uaktualnij do Wheezy’ego. Potem instalacja X’ów i środowiska graficznego. Być może tak będzie najlepiej.

Dzięki marcin’82 za radę, będę próbował. Na innym forum też ktoś napisał, że pomogło wyłączenie w opcjach kernela acpi, jeszcze tego nie próbowałem, nie bardzo wiem gdzie to się wyłącza.

Wybierz instalację w trybie tekstowym z menu wyboru wciśnij Tab - tam na dole masz taką informację i tak samo jak jest dopisana opcja – quiet dopisz taką opcję:

--acpi=off

Możesz też spokojnie instalować gałąź stable , a potem aktualizować do Wheezy.

Instalacja systemu bazowego wersji stabilnej i aktualizacja do testowej rozwiązała problem. Dzięki za pomoc :).