Debian Wheezy - zamrażanie podczas wylogowania z iksów

Sprawa wygląda tak.

W logach systemowych (/var/log/syslog) nie ma po tym zdarzeniu nawet śladu.

Jeżeli potrzebujecie więcej informacji - powiedzcie co podać.

Jaka karta graficzna oraz jaki sterownik?

Procesor Intel® Core i5-4590 ze zintegrowaną Intel® HD Graphics 4600, sterowniki standardowe, te co były w jądrze.

 

Małe uzupełnienie:

W XFCE po wybraniu “Restart” czy też “Poweroff” - efekt jest dokładnie taki sam jak po wciśnięciu “logout”

Próbowałeś zbootować z opcją nomodeset? Mnie to wygląda na wywalenie kernel panic przy próbie wyłączenia systemu. A jaka to jest płyta główna? Może co się gryzie z nią.

Na to pytanie odpowiem dopiero jutro jak wrócę do pracy. Wyłączenie oraz restart komputera z poziomu konsoli nie powoduje żadnych problemów.

Ale przełączyć się na konsole po starcie X też nie da się z tego co zrozumiałem? Jak dla mnie ewidentnie coś się sypie w jakimś sterowniku kernela.

Tak, dobrze zrozumiałeś. Może mało zrozumiale to napisałem w pierwszym poście. Próba przełączenia się na konsolę (Ctrl+Alt+F1 (F2-6)) kończy się tak samo jak kliknięcie w “loguot”.

 

Teraz to zrobiłem.

Bez zmian.

 


problemu nie udało się naprawić, ale udało się go obejść.

Okazało się że problemem były prawdopodobnie sterowniki do zintegrowanej karty graficznej. Dołożyłem starego GF210, odpaliłem na nim i wszystko działa bez problemu.

Pewnie w takiej sytacji przydał by się najnowszy kernel, na moim laptopie kernel od 3.4 do 3.15 też się wieszały, pomagała opcja acpi=noirq ale od 3.16 znowu wszystko działa, zgłosiłem błąd do bugtracka i po czasie naprawili, ale w tym przypadku może być ciężko bo nie ma dostępów do logów - panic kernel się nie wyświetla.