Debian wybór środowiska graficzengo

(jakub888) #1

Cześć!

Posiadam zainstalowane Ubuntu, ale obok niego chce postawić Debiana (Wheezy). Nie mam problemów z firmware ani z samym procesem instalacji, ale mam dylemat (i to duży!) otóż nie wiem jakie środowisko graficzne wybrać, nie chodzi mi napewno o Gnome 3(shell) i Gnome 2 bo jakoś nie podobają mi sie. Zależy mi aby środowisko nie było typu fluxbox, ale żeby nie było też strasznie ociężałę jak KDE. Na mojej uwadze jest Unity z Ubuntu, oraz Cinnamon, ale sam nie wiem co wybrać i jak właściwie je zainstalować. Może ktoś ma inne zdanie na temat wyboru środowiska pod Debiana

proszę o jakąś podpowiedź. A i chciałbym żeby było jakieś How to ...

Tylko takie które zadziała bo wiem że niektóre tipy działają tylko na Wheezy postawionym w VirtualBox.

PS. Mój komputer wszystko przełknie ale wole jakieś lekkie środowisko bo będe go katował grami z Windowsa (GTA IV, WOT) :stuck_out_tongue:

(Pawef1) #2

XFCE

(jakub888) #3

no dobra a jak zainstalować żeby działało ?

http://pl.wikibooks.org/wiki/Debian_-_uniwersalna_instalacja/Wyb%C3%B3r_%C5%9Brodowiska_graficznego

Google na prawdę nie gryzie.

(jakub888) #5

• ono pożera w całości

A swoją drogą może dacie jakąś podpowiedź w wyborze?

No np. instalacji Unity na Debianie nie znalazłem ;/

Wyżej dostałeś. jeżeli nie chcesz KDE ani GNOME'a, to pozostaje Ci XFCE albo LXDE (osobiście wolę to drugie, chociaż XFCE po konfiguracji też jest ok.)

(jakub888) #7

No to chyba pozostaje LXDE bo kiedyś miałem XFCE ale mam z nim niemiłe wspomnienia

(Pawef1) #8

Można spróbować użyć płyty netinstall ma graficzny instalator i powinien być wybór środowisk, tylko ten może być trochę ukryty.

(jakub888) #9

No chyba zainstaluje z netinst, (wcześniej wrzuce pliki *.deb do firmware aby wifi działało) ale bez środowiska graficznego. Dopiero później w konsoli doinstaluje sobie.  Bo jak wiadomo te zależności, a tak to bez problemu moge wywalić połowe śmieciarskich pakietów (np. gry, libreoffice,rhythmbox)

(tomeeek64) #10

Jak zależy CI na lekkości środowiska graficznego to zainstaluj sam menedżer okien, np. fluxbox. Będzie dużo wydajniejsze takie rozwiązanie niż XFCE czy LXDE. Oczywiście coś za coś - jego używanie do najwygodniejszych nie należy.

(jakub888) #11

a no właśnie a ktoś może wie coś o Cinnamon ? Bo wiem że jest coś takiego jak LMDE (Linux Mint Debian Edition) i to po prostu Debian Jessie z Cinnamonem. Może ktoś wie jak coś takiego postawić na Wheezy ?

(Kamatori) #12

1) Instalujesz git'a

2) Użyj instrukcji stąd: https://github.com/linuxmint/Cinnamon/wiki/Building 

Trochę trzeba się naklepać ale ogólnie działa to dość stabilnie 

(jakub888) #13

no dzięki ! :stuck_out_tongue: