[Debian] Zawieszanie się KDE zaraz po starcie systemu

Ostatnio zainstalowałem nowego Debiana z KDE, ale jest pewien problem. Po KDM, po managerze logowania zwiesza się KDE na ok min. można ruszać myszką ale to tyle. System się nie wiesza bo można przełączać karty (tty).

Xorg wspólnie z kolegą sprawdzony, nic nie ma ciekawego. Sterowniki ( NVIDIA - zamknięte ) nie są winne, sprawdzone.

Potem system działa bez problemu. Akceleracja jest. Dodam że nie sprawdzałem innego środowiska graficznego.

Nic nie rób tylko czekaj, aż KDE się samo “odwiesi”, a następnie wykonaj w konsoli (po kolei) następujące polecenia:

cat ~/.xsession-errors > xsession-errors.txt

cat /var/log/Xorg.0.log > Xorg.0.log.txt

cat /var/log/kdm.log > kdm.log.txt

W katalogu domowym będziesz miał kopie logów z czasu zaraz po zakończeniu uruchomienia KDE.

Jeśli sam z nich nie wywnioskujesz to wstaw gdzieś i daj linki.

Dodane 31.01.2012 (Wt) 22:22

Pewnie była to jedyna metoda jaką znasz :stuck_out_tongue:

Podaj link na forum do tematu gdzie próbowałeś rozwiązać swój problem.

Sądzę że wystarczyłoby wyczyścić od czasu do czasu zapamiętywanie sesji i tyle.

Pamięć ulotna jest: http://packages.debian.org/search?keywords=oxygen-gtk (pakiet - widmo?)

Konkrety, a nie gdybanie :!:

I to najlepiej we swoim własnym temacie.

Wpisz sobie podaną fraze w synapticu

Normalne czary!Pakiet widmo się zmaterializował :o

Próbujesz być dowcipny i uszczypliwy, ale jak widać marnie ci to idzie.Jeśli masz zamiar mi “pomagać” w taki sposób to lepiej nie rób tego wcale.

@piteq

  1. Ja w Synapticu takiego pakietu również nie mam:

image_id: 4291

Pakiet port cóż za różnica?

Dla mnie jest!

Bądź łaskaw na drugi raz stosować się do norm ogólnie przyjętych w internecie: http://rtfm.killfile.pl/#precyzja

  1. Bądź łaskaw zastosować się również do ostatniego zdania mojego poprzedniego posta, tzn. jeśli nie pomagasz autorowi tematu w rozwiązaniu jego problemu , to przestań mu mieszać i załóż swój temat.

Problem nie występuje po zmianie SplashScreena, KDE odpala się teraz zupełnie normalnie. Nie wiem co to za problem ale wydaje mi się ze aktualne rozwiązanie jest satysfakcjonujące dla mnie. IMHO temat do zamknięcia.