Decoder HD a zwykły telewizor

Czy do zwykłego telewizora można podłączyć dekoder HD np z Polsatu.

Mam zamiar wymienić zwykły dekoder na HD z Polsatu, ale telewizor HD kupie dopiero w styczniu.

I czy do tego czasu jest możliwy odbiór programów?

niestety przez dekoder HD nie odbierzesz programów w systemie HD jesli masz telewizor bez HD

Dekoder podłączysz, pod warunkiem, że Twój TV ma wyjście SCART (eurozłącze), ale odbiór w HD z oczywistych względów będzie niedostępny.

Oczywiście,że odbiór będzie możliwy i nawet na zwykłym telewizorze zauważysz różnicę w jakości obrazu.To dekoder odbiera sygnał i “doprowadza go do stanu zrozumiałego” dla telewizora.Wiadomo,że dopiero na telewizorze HD zobaczysz “pełne uroki” telewizji wysokiej rozdzielczości.

Mozna by powiedziec ze dekoder jest HD w momencie gdy ma wyjscie HDMI, tzn cyfrowe. Wielu sprzedawcow czy tez “specow” z branzy okresla mianem dekodera hd wszystko co ma KeyCard np polsatu. Natomiast prawda jest jedynie to ze urzadzenie bez gniazda HDMI jest wzmacniaczem sygnalu.

I aby prawidlowo odpowiedziec na Twoje pytanie, obraz i dzwiek ktory otrzymasz z “dekodera” bedzie znacznie lepszy niz np z kablowki lub anteny zbiorczej poniewaz bedzie on czystszy i wzmocniony. A im nowszy dekoder tym nowsza technologia w nim uzyta i tym lepsze wlasciwosci przetwarzania sygnalu.

Teraz od Ciebie zalezec bedzie czy obraz i dzwiek bedzie lepszy czy poprostu bedzie. W przypadku urzadzen analagowych waznym czynnikiem jest kabel ktory przesyla sygnal. Natomiast przy cyfrowym sygnale juz nie kabel odgrywa pierwsze skrzypce.

Zatem jesli posiadasz TV CRT tzn kineskopowy kup odrazu kabel SCART o lepszych parametrach przesylu sygnalu. Raz ze dostaniesz cos na dluzej a dwa nie jest to specjalnie kosztowne.

A gdy zmienisz TV CRT na cos “plaskiego” przyda Ci sie kabelek HDMI, tu juz nie bedzie najwazniejsza cena. Raczej samo wykonanie estetyczne przewodu. :slight_smile:

Ale o tym moze jesli bedzie taki temat.