Dedykowana czy zintegrowana ? Dylemat

Witajcie. Wczoraj kupiłem laptopa z x-kom.pl Asus R510C za 1599 zł. Znajdują się w nim 2 karty graficzne :

  • zintegrowana : Intel HD Graphics 4000

  • dedykowana : NVidia GeForce GT720M GDDR3 2GB

I tutaj zaskoczenie. Przy wybieraniu procesora graficznego zawsze wybierałem opcję “Procesor NVidia o dużej wydajności”, ale dziś przypadkowo wybrałem “Zintegrowana karta graficzna”, powiedziałem sobie “no zaraz wyłączę, przecież nie będę na zintegrowanej grać” i co ? Gra chodzi o niebo lepiej na zintegrowanej.

Sterowniki od NVidii są zainstalowane, także nie wiem w czym problem, bardzo proszę o pomoc z góry dziękuję.

Gra : Euro Truck Simulator 2.

Wygląda na to że NVIDIA jest szybsza przynajmniej na “papierze”, a dokładniej na ekranie :smiley:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-geforce-gt-700m-mobilne-karty-graficzne-gpu-boost-20.html

 

Sterowniki do kart grafiki instaluj zawsze od producenta laptopa.

A czy ktoś z Was mògłby dać link do tych sterownikòw ? Ja szukam i nic :frowning: Mam płytkę ze sterownikami, ale to tylko na Windows 8, a ja mam 7, bo laptop został kupiony bez systemu.

http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/80984/pl te będą najnowsze, bo na stronie producenta nie ma nowszych niż z sierpnia 2013. Przed instalacją utwórz punkt przywracania.

@Longhorn2009

Obawiam się, że to są sterowniki, ktòre mam już zainstalowane, ale za 20 minut będę w domu i dam jeszcze znać. A jeżeli to są te same to dlaczego ta karta tak chodzi ?

To są zauważ sterowniki z 23 grudnia, musiałbyś samemu aktualizować je, bo na pewno fabrycznie wgranych nie masz takich.

Sprawdź profil zasilania, czy jest ustawiony na zrównoważony lub wysoka wydajność. Może też być tak że ta karta nie sprawdza się w tej konkretnej grze, szczególnie że to najsłabsza nvidia z serii 700.

Miałem włączone oszczędzanie energii :slight_smile: Sterowniki sam instalowałem i są te same co dałeś linka. To faktycznie może być dlatego, że gra tyle grafiki zżera. Chyba innych rozwiązań już nie będzie :slight_smile: Dziękuję wszystkim za pomoc.