Dedykowana karta graficzna nie chce się zmienić

Witam. Wczoraj przywróciłem system Windows do fabrycznych ustawień. Po zainstalowaniu gry cs go wyglada to jakby gra włączała się na zintegrowanej karcie zamiast na nvidi. Ustawiałem wszystko w panelu sterowania nvidii ale to nie pomaga. Posiadam laptopa hp omen 15 Intel core i7 nvidia 1050 8 GB ramu win 10 64 bit Prosze o pomoc

odpal menager zadań podczas gry i w zakładce Wydajność upewnij się że używana jest integra zamiast dedyka. Spróbuj też ustawić grę na wysoką wydajność bezpośrednio w Windows - Ustawienia–>System–>Ekran–>Ustawienia grafiki.

Spróbuj tego:

  • prawy przycisk na pulpicie i wybierasz ustawienia ekranu
  • przewiń okno na sam dół i wybierz ustawienia grafiki
  • przy Aplikacji klasycznej wciśnij przycisk przeglądaj
  • wybierz plik wykonalny w którym uruchamiasz grę
  • obok niej pojawi się przycisk opcje wciśnij go i wybierz grafikę która ma być uruchamiana podczas włączanie gry. Robisz tak z każdą grą która poprawnie nie jest wstanie sama wykryć dedykowanej karty.

Podczas wykonywania tej czynności nie mogę wybrać gry tylko SteamSetup i różne inne instalki

Wyglada na to ze mam ustawiona nvidie ale dlaczego w grze mam maksymalnie 10 fps?

Rozumiem, że menadżerze urządzeń karta graficzna jest poprawnie zainstalowana i wykrywana?

Jeżeli tak sprawdź jeszcze w opcjach zasilania jaki masz włączony profil. Powinien być włączony najwyższa wydajność

Podczas włączonej gry nvidia ma 40%

Mam ustawiona wysoka wydajność

Obciążenie procka?
Zapchanie RAM?
Obciążenie HDD?
Temperatura?

  1. Odpalasz grę na lapku podłączonym do zasilacza, czy na baterii?
  2. Próbowałeś podłączyć pod zewnętrzny ekran (np. TV/monitor)?

Zainstalowałeś sterowniki do karty graficznej.