Dedykowana karta graficzna nie przełącza się przy grach (laptop)

F6 jeśli wskoczy na 1. miejsce
wyjdź esc
Potem wróć do Advanced i
Sata gen3 Disabled

Dalej to samo :pensive: Już nie wiem co mam robić zmieniłem na początku tylko SET AHCI MODE z manual na auto i od tego się zaczęło. Potem zmieniłem z auto na manual to i tak było to samo

Spróbuj jeszcze raz F8 i tryb awaryjny

Edit: Kontynuacja na PW

Rozwiązanie problemu proszę jednak podać na forum. Też jestem ciekawy!

AHCI Mode Control [Manual]
W tym jest pies pogrzebany.
@LuxOski zmieniłeś przypadkiem ustawienie AHCI SATA i teraz Windows odwala bo (jeżeli ma zainstalowany sterownik Intel RST), to po zmianie trybu wywala Ci BSOD odnośnie braku zgodności.
Przywróć ustawienie AHCI Mode Control w tryb AUTO i wykonaj czystą instalację Windowsa, niestety Windows jest tak ograniczony, że jak zmieni się tryb AHCI w BIOSie/EFI to odwala BSOD 7B (bo nie odnajduje sterownika) i system jest uśmiercony.

@FadeMind Ten problem już rozwiązaliśmy chwilkę temu, ale wytłumaczenie bardzo dobre. Dziękuję.
Nie muszę już tego opisywać. Dokładnie tak się stało, gdy zrobił default.
Rozwiązaniem było
UEFI Boot Support Enabled
AHCI Mode Control Manual
Set AHCI Mode Disabled

Teraz walczymy z grafikami.
O efektach dam znać.

1 polubienie

Aktywne przełączanie grafiki np. Intel/AMD Windows 10.

Aktywne przełączanie grafiki np. Intel/AMD Windows 10.

Dużo tu nie potrzebnych rzeczy jest powiedziane. Bez sensu te przestawienia w app AMD itp.Windows 10 ma specjalne ustawienie do tego. Działa na 100% lepiej od opisanego oraz działa z każdą aplikacją od google chrome po gry itp.

Jeżeli będzie sporę zainteresowanie jak to zrobić udostępnię screen.

Chętnie pomogę każdemu. Bo tyle bzdur jest na youtube i na forach że masakra.

mail. lisciu@onet.eu

Ps. Zdjęcie pokazuje wykorzystanie karty amd przy trzybie zrównoważonym zasilania.