Dedykowana karta nie działa po zmianie systemu na windows 10

Witam ostatnio “ulepszyłem” mojego windowsa w laptopie z 8.1 na 10 

zrobiłem to głównie dlatego, że komputer był bardzo zasyfiony co powodowało niską wydajność. Parę miesięcy temu gdy jeszcze miałem win 8.1 moje fpsy w grze League of Legends wachały się miedzy 100 a 150 wiec bylem bardzo zadowolony 

po reinstalce ściągam grę odpalam patrze fpsy wachają się od 40 do 60 (w przypadku dużego zestawienia efektów spadki nawet do 15)

poczytałem trochę. Mój laptop posiada 2 karty graficzne-intel i AMD Radeon. Na poprzedniej wersji systemu (win 8.1) przełączanie było automatyczne dodatkowo był program catalyst control center do zmiany ustawień grafiki.

Niestety w win 10 nie miałem catalyst controla a wiec pobrałem najnowsze sterowniki do mojej karty AMD a wraz z nimi własnie program catalyst control. Zmieniłem w ustawieniach przełączania grafiki aby używał karty AMD odpalam wcześniej wspomniana grę ale żadnej zmiany w fpsach nie widać.Było późno stwierdziłem, że pobawię się tym następnego dnia.

Następnego dnia odpalam grę (bez żadnej zmiany ustawień)-bum 200 fpsów myśle sobie “yyy może wystarczyło zresetować komputer?”

przez cały dzień (nie wyłączałem laptopa) śmigało wszystko pięknie 200 fps a następnego dnia (dziś) odpalam tą samą grę i powrót do niskich fpsów. Coś zdecydowanie jest nie tak. Ściągnąłem program AMD system monitor aby zobaczyć czy używana jest karta radeona ale niestety nie użycie 0% dziwna sprawa dodatkowo gdy odpalam program “ustawienia karty radeon” jest tam napisane, ze karta jest wyłączona! Skoro jest napisane, ze karta jest wyłączona i system monitor również jej nie widzi to oczywiste jest, ze karta po prostu jest nieaktywna. Przejrzałem milion poradników na Youtube jak zmienić kartę z integrowanej na dedykowana postępuje zgodnie z instrukcja ale efektów brak.

 

Wiec pytanie nasuwa się samo- jak sprawić aby karta radeona działała?

 

Dodatkowe informacje:

System:windows 10

Laptop:dell inspirion 3521-5102

 

poniżej zamieszczam kilka zdjęc które mogą się przydać:

 

Zdjęcie z system monitora pokazujące, że karta AMD jest nieaktywna:

Zdjęcie globalnych ustawień przełączania grafiki:

 

zdjęcie pokazujące, że wybrana gra teorytycznie jest odpalana w wysokiej wydajności:

 

No i na koniec zdjęcie na którym widać, że karta radeona jest wyłączona:

 

 

 

@edytowane dodane polskie znaki+zmieniona nazwa tematu.

Sylune , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy.

Dodatkowo na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole każdego posta po lewej stronie) - wyedytować swój post dodając polskie znaki, znaki interpunkcyjne (przecinki i kropki) oraz wielkie litery na początku zdań. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.