Deepin, Manjaro DDE edycja programu


(rpm) #1

Witam jak edytować program w docku Launcher w środowisku graficznym DDE? Chciałbym dodać do Chromium opcję -incognito. Czy to trzeba się dostać przez narzędzie dconf czy jak?


#2

Od razu - nie znam się na DDE, bo nie miałem go dłużej niż przez chwilkę, ale rozwiązanie winno być takie samo wszędzie.

Znajdujesz plik chromium.desktop - winien być w lokalizacji /usr/share/applications/

W zależności co chcesz uzyskać - zmienić domyślne startowanie programu, tak by startował on zawsze z opcją incognito, czy też dodać do menu nową pozycję np. chromium-incognito:

  • w pierwszym przypadku edytujesz (uprawnienia roota) plik i dodajesz odpowiednią opcję w pozycji Exec= (będzie ona wyglądać pewnie jak Exec=chromium -incognito - sprawdź sobie jak startuje chromium w linii poleceń z sesją prywatną, albowiem tego też nie mam  

  • w drugim przypadku - kopiujesz ten plik do nowego pliku o nazwie np. chromium-incognito.desktop, edytujesz ten plik i znów w Exec umieszczasz to co wyżej. “Sklonowany” plik desktop umieszczasz albo w /usr/share/applications/ i wówczas jest on dostępny systemowo, albo w ~/.local/share/applications/ i wówczas będzie on dostępny wyłącznie dla Ciebie.

Po restarcie środowiska system sam winien wykryć nową “instancję” chromium.


(nintyfan) #3

Czy DDE udostępnia dodatkowe opcje startu aplikacji, np. po kliknięciu prawym przyciskiem na ikonkę? Jeśli tak, to pewnie można to wykonać tak samo, jak dla środowiska Unity(system Ubuntu).