Defender i problem z aktualizacją

Witam mój dziadek ma problem z Centrum zabezpieczeń w Windows vista

A oto przedstawiam problemy

-Defender nie chce się aktualizować błąd jakiś jest

-Aktualizacje systemowe również też nie chcą się pobrać

-I centrum zabezpieczeń pokazuje że Kasperski nie działa ale działa tylko że tam pokazuje nie działa ale faktycznie działa i jak naciśnie się na włącz to nie reaguje na to

w czym tkwi problem i dzięki za odpowiedz

pozdrawiam forumowiczów

Wygląda na działanie szkodnika.

Wklej logi:

viewtopic.php?f=16&t=36654 (HijackThis i ComboFix)

viewtopic.php?f=16&t=253052 (Jak wklejać na forum)

Chillout , nie wkleję za bardzo to ponieważ nie mieszkam tak blisko dziadka a jak bym uruchomił Kasperskiego na full skanowanie i podwyższyć mu wykrywalność

Dodatkowo wyłącz aktualizacje automatyczne, potem ponownie włącz.

Wejdź do apletu aktualizacje automatyczne i naciśnij przycisk pobierz pozostałe aktualizacje.

Nastąpie przekierowanie do witryny Microsoft Update.

Należy zatwierdzić chęć instalacji tego rozszerzenia i od nowa wyszukać auktualiacji.

Jesli to nie pomoże, to należy uruchomi Windows Defender i z Menu Pomoc wybrać Sprawdź aktualizacje.

Jeśli nadal nie pomagaga, to zakończyć pracę Windows Defendera, następnie zakończyć proces Windows Defender i ponownie wymusić sprawdzenie aktualizacji.

Po zakończeniu aktualizacji uruchomić ponownie system.

A chciałem dodać że co SrebrnyWilk , napisał to już to było robione bo wcześniej był problem i poradziłem to z ręcznym aktualizacją ręcznie zrobiłem i pomogłem i znowu to samo się zrobiło ale już mi się nie chce ręcznie instalować aktualizacji

Niestety problem aktualizacji Windows Defender-a dotyczy nie tylko Visty i nie tylko na zainfekowanych systemach.

Od mniej, więcej 3 miesięcy MS ma z tym problem.

Dlatego tam, gdzie użytkownik nie chce się z tym męczyć, wyłączam całkowicie usługę Windows Defender-a oraz blokuję jego uruchamianie w Autostarcie i instaluję PC Tools Spyware Docstor Edycja Początkowa.

Jest o wiele lepszy, po polski, ma rezydenta i bardzo szybki skaner i w podane wersji jest darmowy, nawet do użytku komercyjnego.

SrebrnyWilk , też tak myślę że inne są lepsze od defendera i się właśnie tak zastanawiam czy nie przejść bo ja tak osobiście nie przejmowałem się tym

Niech dziadek przeskanuje system http://www.mks.com.pl/skaner/ i pousuwa. (działa pod IE)