Definiowanie zawartości w css

Piszę ponieważ mam problem ze swoją stroną internetową. Jej adres to http://www.gokksiazki.neostrada.pl Dzisiaj dodałem nowy pasek, ten który podpisany jest jako pasek szybkiego dostępu. Generalnie strona oparta jest na szablonie css. Chciałbym zrobić tak, żebym w jednym miejscu mógł dodawać linki, które na każdej podstronie wyglądałyby tak samo. W sensie jeśli załóżmy aktualizuję dział galeria zdjęć to żebym nie musiał dodawać na pasku szybkiego dostępu na każdej podstronie nowego linku. Cięzko mi to dokładniej wytłumaczyć. Myślicie że da się tak zrobić? W sensie zdefiniować jakoś stałą zawartość w stylu css czy jakoś tak… Bardzo by mi to ułatwiło życie.

Jest to możliwe, najwygodniej to zrobić w php ale widzę stronę masz na serwerze neostroda a tam php nie ma, w takiej sytuacji pozostają ramki.

http://www.kurshtml.boo.pl/html/ramki.html

Jednak bym radził stronę przenieść na inny serwer z php i zrobić to na include

http://www.puma.pomorze.pl/porady-3.php#p01

Póki co ten serwer mi odpowiada, nie kojarzę niestety żadnego darmowego serwera na którym byłaby dobra obsługa PHP. Poza tym sam PHP nie znam… Myślałem o tym żeby przejść na Joomle no ale… doszedłem do wniosku, że nie widzę sensu w przenoszeniu tak małego serwisu a poza tym lubię mieć wszystko pod kontrolą.

Odnosząc się do Twojej propozycji - czy to znaczy że musiałbym cały serwis przerobić na ramki?

Wystarczą jedna ramka… być może dwie, zależy od tego jaki ma być efekt końcowy.

Możesz zrobić główny szablon tzn. część strony nie zmienialną i ramkę z tekstem (tam gdzie ma być tekst, prawa strona strony).

Nie ukrywam że będzie to sporo roboty bo stronę praktycznie całą trzeba przerobić, wypróbuj wpierw działanie ramek na testowej stronie.

Mógłbyś mi to jakoś na przykładzie wytłumaczyć? Bo próbuję zagnieździć ramkę i nie mogę…

ale to nic nie daje… Menu podręczne się nie pojawia

Menu


Twoje menu podręczne musi być w pliku który chcesz wczytać do ramki czyli w przykładzie menu_podreczne.html.

Jeszcze rada, nie dawaj podkreśneń w nazwie pliku ani polskich znaków i spacji (przeglądarki różnie reagują na coś takiego).

już sobie poradziłem :slight_smile: to że tam by się znalazła zawartość menu nic nie dawało :slight_smile: Zastosowałem iframe

Menu


[/code]

Wszystko działa już prawie tak jak powinno, jeszcze tylko parę zmian kosmetycznych :slight_smile: Dzięki bardzo :slight_smile: