Defraggler 2.15.742 powoduje "Crash" oraz inne błędy

Podczas defragmentowania zaznaczonych plików …Defraggler powoduje “Crash”

Win7 x64

defragx.png

Ale to jeszcze nic!

Innym razem to pokazuje się to:

Anulowana ciekawe z jakiego powodu???

gdsjx.png

Gorszego programu do defragmentowania to nie widziłalem!!

Poraj ale Smart Defrag 2.9 ma także Boot time Defrag… MFT i pagefile.sys itp a ten akurat mam na dysku zainstalowany…

a O&O Defrag 17 także nie defragmentuje wszystkich plików…

Defraggler ma za to defragmentowanie każdego z osobna pliku (np. video ma dużo fragmentów) ale jest “wadliwy program”

Twój wybór! Nie chodzi tylko o MFT czy “pagefile”, ale także zespoloną z defragmentacja opcją " Full Disk Check". Ponadto radzę Ci powyższe na podstawie doświadczenia w ratowaniu systemu plików i uszkodzonych tablic partycji - co może dotyczyć Twojego komputera - sadząc po komunikatach Defragglera. Nie jest to zresztą “wadliwy program”, jak sądzisz. Po prostu nie wszystko może, a jego komunikaty trzeba traktować poważnie. Bywa, że użycie Puran Defrag i zaraz po nim właśnie Defraggler’a (oczywiście oba w trybie “Boot Defrag”) potrafi uratować i uporządkować kompletnie “zamieszany” system plików na dysku.

A gdzie polska wersja?

prx.png

Przetłumacz mi te wszystkie opcje (szczególnie domyślnie zaznaczone)

Ten komunikat z obrazka możesz ignorować (zakreślić kratkę) i “OK”. Mówi on, że jeśli powiększysz główne okno programu, to należy ponownie zrobić analizę dysku. Zresztą Analiza (bo ją użyłeś) jest w istocie zbędna, chociaż dla pedantów informatycznych może być interesująca.

Podałem Ci w poście wyżej, co zrobić. Kliknąć przycisk Boot Time Defrag i wybrać opcję Restart-Defrag-Restart + Full Disk Check. Potwierdzić żądanie przez “OK” i czekać na rezultat po restarcie. Program, mimo braku polskiego, jest bardzo prosty w obsłudze.

Poraj - zrobiłem tak po restarcie na czarnym ekranie wykonywanie zadania ale po godzinie nie widziałem, że faktycznie coś wykonuje więc dałem sobie spokój (Jakby coś stało w miejscu bez sensu)

Wcisnąłem [ESC]

A w trybie Windows.

Analizuje zbyt długo i bez końca… jak na mój dysk lub liczbę folderów /plików nie jest stanie przeanalizować… albo to bedzie trwało 100 godzin. To się ślimaczy a ja nie będę godzinami siedzieć na kompie…

To wszystko co piszesz utwierdza mnie w przekonaniu o dramatycznym stanie systemu plików na Twoim komputerze.

“dramatycznym stanie systemu plików” ?

Wszystko działa jak należy :slight_smile:

Poradziłem sobie w inny sposób przeniosłem pliki na inną partycję , zwolniłem 20 GB i pomyslnie wykonano defragmentację przez SZYBKI Smart Defrag. Dysk jest w bardzo dobrej kondycji, pliki MFT na początku dysku, PUSTE MIEJSCE zdefragmentowane, zoptymalizowałem i 0 % fragmentów :slight_smile:

Hej,

Swoją drogą instalowałeś program i uruchamiałeś z podwyższonymi uprawnieniami - tzn. Uruchom jako administrator?

Czasami taki komunikat pojawia się, gdy chcemy przenieść aktualnie używane pliki bądź duże pliki, których fizycznie nie da się na dysku zdefragmentować z powodu zbyt małej ilości wolnego miejsca.

Pozdrawiam,

Dimatheus

  1. Bez uruchom jako Admin.

  2. Tym razem uruchomiłem jako Admin. ale nadal błąd “defragmentacja anulowana”

  3. Mało miejsca ? 14 GB wolnego miejsca na dysku. 1 plik zaznaczony (700MB). Więc ile wolnego miejsca potrzeba na partycji ?

Hej,

To właśnie może być powód crash’ów programu.

Wszystko zależy jeszcze od tego, co to za plik i czy aktualnie nie jest w użyciu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

  1. 700 MB (plik Video) 174 fragmentów

  2. 600 MB (mp3) także nie można ukończyć defrag.

i wiele innych plików “niepowodzenie”

  1. Nie jest w użyciu (nie odtwarzam filmu :smiley: )

Hej,

Czyli mamy do czynienia z:

:idea: Bugiem programu,

:idea: Skanowaniem pliku przez pakiet zabezpieczający,

:idea: Niezwolnieniem zasobu po wykorzystaniu - można sprawdzić przy pomocy Unlockera,

:idea: Błędami na dysku - przypadłoby się puścić Scan Disk’a.

Swoją drogą inny program dał radę zdefragmentować plik?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus - akurat mam kilka partycji (na kilku partycji się udało) a o tej, która mowa akurat jeszcze nie defragmentowałem… Zależy mi na czasie (a raczej aby defragmentować tylko te pliki o największych fragmentach) czyli najczęściej pliki o dużych rozmiarach mp3/video/archiwa

Chcę “pominąć pliki JPG” bo one praktycznie nie mają fragmentów.

Niestety pliki o mały rozmiarach (mowa o JPG) potrafią “silnie wydłużyć czas defragmentowania” ale nie tylko to…

Hej,

Wtedy najlepiej używać programów, które umożliwiają defragmentację tylko wybranych plików - w tym przypadku tych, które są najmocniej pofragmentowane.

Bardzo dużo zależy od tego, jak pliki rozkładają się na partycji. Jeśli są porozrzucane po całej przestrzeni, to najpierw muszą być defragmentowane małe pliki i układane w ciągu, by zwolnić miejsce na przenoszenie plików o większym rozmiarze. Stąd też mogą pojawiać się komunikaty o anulowaniu defragmentacji większych plików.

Pozdrawiam,

Dimatheus

wiesz co, sprawdzałem na tych niewielkich plikach (kilka MB) i za każdym razem ten błąd… albo to jest ewidentnie “BUG” albo sam już nie wiem co…

Mogę wykonać to innym programem ale jak już mówiłem zajmie mi to wieki (wiele plików o niewielkich rozmiarów powoduje “postęp procentowo w zastraszającym niskim tempie”)

tzn na dysku są i małe i duże pliki {mieszane pliki} (partycja 746 GB)

Alternatywa dla tego programu o podobnych możliwościach “zaznaczenia plików” - istnieje?

Hej,

:arrow: A ta partycja nie jest przypadkiem skompresowana?

Trochę więc to musi potrwać. Zostaje ustawienie na noc bądź skorzystanie z narzędzia do defragmentacji wbudowanego w system.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie kompresuje plików.

Bo np. mp3, jpg, avi, mpg są już skompresowane…

Na noc …fajnie by było lecz w pokoju nawet namniejszy “szum” z komputera uniemożliwia mi zaśnięcie… jestem na to uczulony.

Używasz FREE/PRO?

Hej,

Nie, nie chodzi o kompresję plików, a o kompresję partycji; całych partycji, a nie tylko poszczególnych jej katalogów. Kompresja danych na partycjach NTFS - link ten dotyczy tylko i wyłącznie kompresowania folderów. Dla całych partycji też jest taka możliwość.

73962227021558223020_thumb.jpg

Sytuacja czysto patowa…

Pozdrawiam,

Dimatheus